Angle down Atgal

Atliekų aferoje minimas aukštas Vilniaus RAAD pareigūnas nušalintas nuo pareigų

Teisėsaugos tyrime dėl dokumentų klastojimo ir sukčiavimo, tvarkant pakuočių atliekas, minimas aukštas Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) pareigūnas laikinai nušalintas nuo pareigų.

Vilniaus RAAD direktorius Marius Švaikauskas BNS informavo, kad departamento Vilniaus miesto agentūros vedėjas Evaldas Matonis nušalintas trečiadienį.

„Šiuo metu sprendimas yra priimtas ir jis (E.Matonis - BNS) šiandien rytą yra nušalintas nuo darbo. (...) Šiais metais E.Matonio atžvilgiu yra pradėta daug tarnybinių patikrinimų, kadangi jis padarė daug pažeidimų (...) dėl planų ir užduočių nevykdymo“, - BNS sakė M.Švaikauskas.

M.Švaikausko teigimu, E.Matonis dėl nušalinimo iš karto kreipėsi į Darbo inspekciją.  

„Gavau informacijos, kad mūsų įstaigoje Darbo inspekcija tikrina, ar aš teisėtai nušalinau jį (E.Matonį - BNS) nuo darbo, ar jis nejautė mano spaudimo, ar kiti darbuotojai gali patvirtinti, kad aš jį spaudžiau“, - sakė Vilniaus RAAD vadovas.

Anot jo, agentūros vadovu laikinai paskirtas E. Matonio pavaduotojas Vytautas Račkauskas.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) tiria galimą sukčiavimą, turto pasisavinimą ir dokumentų klastojimą atliekų tvarkymo versle - įtariama, kad grupė fizinių asmenų, tarp kurių - ir E.Matonis, Vilniaus atliekų tvarkymo bendrovei „Feralita“ perdavė didžiulį kiekį metalo pakuočių atliekų, tačiau ši jų netvarkė, bet pateikė tai įrodančius dokumentus, būtinus norint išvengti mokesčių.

Vilniaus RAAD pernai spalį nustatė, kad „Feralita“ 2015 metais tinkamai nesutvarkė 100 tonų metalo pakuočių - gėrimų skardinių, konservų indelių, dangtelių - ir dėl to panaikino įmonei tai įrodančius dokumentus. Inspektoriams įtarimų sukėlė didelis atliekų kiekis - daugiau kaip 500 tonų, kurį „Feralita“ 2015 metais supirko iš pavienių fizinių asmenų.

Aplinkosaugininkų teigimu, per 2015 metus „Feralita“ iš 26 asmenų surinko daugiau kaip 500 tonų atliekų, t.y. vienas žmogus pristatė daugiau kaip 20 tonų. BNS žiniomis, dauguma šių asmenų gyvena vienoje gatvėje, susiję giminystės ryšiais ar yra „Feralitos“ darbuotojai, o vienas - Vilniaus RAAD Vilniaus miesto agentūros vedėjas Evaldas Matonis, taip pat glaudžiai susijęs su atliekų tvarkymo įmone.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite