Iškilminga ir gausi tikinčiųjų atlaidų procesija.
Angle down Atgal

Atlaidai – per Onines

Liepos 26 – oji Lietuvoje vadinama Oninių diena. Tą dieną Onos ir Onutės švenčia vardines, prasideda javapjūtė.

Na, o šių metų Oninės Žiežmariuose sutapo su kasmetiniais Šv. Jokūbo atlaidais bei Vasaros švente. Organizatoriai – Žiežmarių kultūros centras, miesto seniūnija ir šv. Apaštalo Jokūbo parapija šiemetinei šventei ruošėsi ypač atsakingai. Jau tapo įprasta rimtos muzikos atlikėją koncertui kviesti atlaidų išvakarėse. Šių metų šeštadienio koncertas buvo išskirtinis – žiežmariečiams ir jų svečiams koncertavo aktorius, bardas Gediminas Storpirštis. Jo atliekamų kūrinių žiūrovai klausėsi atviroje erdvėje – kultūros centro kiemelyje.

Skambėjo naujos ir gerai žinomos dainos, lyriškos ir sukeliančios prisiminimus, kviečiančios mąstyti bei jausti. Iš vakaro su būriu talkininkų buvo padarytas dar vienas svarbus darbas – bažnyčios šventoriuje buvo pastatyta žiežmariečio Vidmanto Kapačiūno sukurta šv. Jokūbo skulptūra. Sekmadienį pirmieji miesto centre ėmė kurtis prekybininkai.

Šiemet pirmą kartą mieste nebuvo stabdomas eismas, tad prekiautojų palapinės su saldumynais, žaislais ir kitomis prekėmis nusidriekė Vilniaus ir kitomis prie aikštės esančiomis gatvelėmis. Į šventas atlaidų Mišias bažnyčioje susirinko daug miestelėnų, jų giminių, atvyko politikų, kandidatų į Seimo narius – A. Ažubalis, A. Radvila, kiti. Atostogaujantis savivaldybės meras Vytenis Tomkus net dalyvavo atlaidų procesijoje, jis ir kiti politikai sveikino susirinkusiuosius su vasara, linkėjo gero derliaus, būti sveikiems.

Atlaidų metu buvo pašventinta naujoji skulptūra. Vėliau viskas persikėlė į miesto aikštę. Miesto seniūnė Edita Kerdokienė įteikė Padėkos raštą V. Kapačiūnui, kuris prisideda prie miesto puošimo gražiomis iniciatyvomis ir puikiais medžio drožiniais. Kitas padėkos raštas įteiktas parapijos kunigui Mariui Talučiui. Jaunas ir energingas kunigas greitai pritapo Žiežmarių parapijoje.

Gaila, bet M. Talutį bažnyčios nutarimu perkelia į Kernavę, jis greitai paliks Žiežmarius. Atidaryti šventę ir linksminti publikos pirmiausiai į sceną pakilo gerai žinomas duetas – Irūna ir Marius Jampolskis. Jų dainos nepaliko abejingų. Šiek tiek vėliau scenoje pasirodė atlikėja Monique su grupe. Geras oras ir puikios pramogos į šventę sutraukė daug žmonių.

Pasak Žiežmarių KC direktorės Irenos Taukinaitienės, nors prekyba alumi nebuvo ribojama, policijos dėl triukšmo ar kitų pažeidimų kviesti neteko. Ji sakė norinti padėkoti UAB „Rimsigna“ vadovui V. Druliai, kuris šventės tvarkos palaikymui atsiuntė net 5 vyrus. Kai vyresnio amžiaus atlaidų dalyviai išsiskirstė po namus, mieste dar ilgai skambėjo muzika. Jaunimui grojo SWEED (Vilius Alesius ir SJ).

N. Surinino nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite