Angle down Atgal

Atlaidai – Dievo malonės laikas arba smagi Vasaros šventė Žiežmariuose

Šiemetinis Žiežmarių kultūrinis titulas – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė – įpareigoja ir verčia čia gyvenančius bei dirbančius žmones ieškoti naujovių, idėjų švenčiant bei pažymint įvairias progas.

Žmonės mielai linksminosi.
Žmonės mielai linksminosi.

Tituliniai šv. Jokūbo atlaidai kasmet Žiežmariuose vyksta paskutinį liepos sekmadienį. Tradicija tapo atlaidus dar susieti su vasara, geru oru. Šiemet tituliniai atlaidai dar buvo įvardinti kaip miesto Vasaros šventė. Sujungę pajėgas seniūnija, Žiežmarių kultūros centras ir miesto bendruomenė sukvietė daug atlikėjų. Pasirinkimas buvo didelis ir įtiko matyt įvairiausiems skoniams.

Dar iš vakaro vyko dvasingas ir jaukus pasibuvimas kultūros centre su G. Kovėra ir A. Fediajevu. Apie juos pasakojimas – rugpjūčio mėnesio „Kultūros priemenėje“. O kalbant apie sekmadienio atlaidus pirmiausiai nustebino prekybininkų gausa. Pasak seniūnės E. Kerdokienės, panorusių prekiauti miesto renginyje buvo apie 50. Nuo pat ryto prekybininkai, išsidėlioję saldumynus, žaislus, duonos ir mėsos gaminius, sustatę spragėsių bei alaus pilstymo aparatus laukė pirkėjų. O jų netrūko. Šiemet dar prie prasidedant mišioms jau šurmuliavo aikštė ties bažnyčia, prekybininkai palapines išsidėliojo Žaslių bei Vilniaus gatvėse.

Vaikams buvo nemokami batutai, buvo galima išbandyti važiavimą su robotu. Linksmybių buvo apstu. Šv. Mišias parapijos bažnyčioje aukojo net keli kunigai, kaip įprasta, ėjo iškilminga procesija.
„Atlaidai – Dievo malonės metas. Dievo mokiniai, apaštalai prisiėmė daug pareigų, jie gynė ir saugojo žmones, tad jų užtarimo ir dabar šaukiamės“, - sakė kunigas mišių metu. Po mišių žmonės pasklido kas kur. Į renginį atvyko savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Seimo narys kazys Starkevičius, seniūnė Edita Kerdokienė. Svečiai vienas po kito sveikino žiežmariečius. Meras pabrėžė, kad miestas tvarkosi, gražėja. „Tai didelis ir miesto gyventojų indėlis“, - sakė meras.

Seniūnė E. Kerdokienė už aktyvią visuomeninę veiklą padėkojo UAB „Žiežmarių gėlės“ direktorei Violetai Junevičienei, Melioratorių seniūnaitei Viditai Jonaitei ir žiežmarietei Eglei Mičiulienei. Netrukus į sceną pakilo ansamblis „Sara Roma“ su dainininku Ištvan Kvik. Nuotaikinga muzika iš karto išjudino minią klausytojų, imta šokti, fotografuoti. Po koncerto žmonės ilgai nesiskirstė. Antroji koncerto dalis prasidėjo jau atslūgus karščiui.

Nuo 20 valandos miestelio aikštėjė koncertavo jaunimo mėgstama grupė „Aštuntas kambarys“, po jų visų dėmesio laukė linksmieji „Žemaitukai“. Nurimęs vasaros vakaras kvietė atsipalaiduoti. Miestelyje skambėjo juokas, muzika, kvepėjo šašlykai, sklido dūmo kvapai. Pastebėjome, kad gyventojai jau išmoko gražiai ir tvarkingai linksmintis. Ačiū jiems už tvarką, už gerą nuotaiką, o organizatoriams dėkojame už puikiai praleistą šventinę dieną.

Virginija Šimkūnienė

Autorės nuotr.

Svečiai ir šeimininkai. Iš kairės: meras V. Tomkus, seniūnė E. Kerdokienė, Seimo narys K. Starkevičius ir I. Taukinaitienė.
Svečiai ir šeimininkai. Iš kairės: meras V. Tomkus, seniūnė E. Kerdokienė, Seimo narys K. Starkevičius ir I. Taukinaitienė.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite