Angle down Atgal

Atidaryta paroda „Gražiausios Čekijos knygos“

Rugsėjo 25 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta paroda „Gražiausios Čekijos knygos“. Į jos atidarymą atvyko Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Vit Korselt kartu su ambasados darbuotoja, vertėja Laura Vancevičiene.

Parodos atidaryme taip pat dalyvavo Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas, savivaldybės administracijos direktorius Audrius Remeikis. Susirinkusius pasveikino ir parodą pristatė bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė.

Kasmetinį knygos meno konkursą rengia Čekų literatūros muziejus, Poligrafų sąjunga ir Bibliofilų sąjunga. Knygos, išleistos ir išspausdintos Čekijoje, vertinamos pagal grafinį knygos vaizdą, apipavidalinimą, poligrafijos kokybę ir iliustracijas. Premijos jų kūrėjams teikiamos septyniose kategorijose: mokslinė literatūra, grožinė literatūra, vaikų ir paauglių literatūra, vadovėliai, knygos apie meną, bibliofilinės ir autorinės knygos, studentų darbai. Taip pat įsteigta prizas jaunajam kūrėjui iki 30 metų.

Paroda žymi gražią partnerystę tarp „Knygų šalies“ kūrybinės studijos, Čekijos Respublikos ambasados Vilniuje, Tarptautinės Vilniaus knygų mugės. Paroda jau buvo eksponuota Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, K. Varnelio namuose-muziejuje, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

Čekijos Respublikos ambasadorius Vit Korselt pasidžiaugė, kad paroda atidaroma Utenoje, kad uteniškiai turės galimybę susipažinti su gražiausiomis Čekijos knygomis. Buvo apsikeista atminimo dovanomis. Administracijos direktorius Audrius Remeikis svečiui įteikė knygą apie Utenos rajoną. Vitalijus Šeršniovbas padėkojo ambasadoriui už kvietimą rugsėjo 26 d. apsilankyti Čekijos ambasadoje Vilniuje ir susipažinti su jos veiklomis.

Paroda „Gražiausios Čekijos knygos“ veiks iki spalio 25 d. Kviečiame gyventojus aplankyti parodą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite