Angle down Atgal

Atidaroma Senoji perkėla

Nuo kovo 5 d. atidaroma AB „Smiltynės perkėla“ Senoji perkėla, kuri buvo uždaryta ir dėl karantino, ir dėl to, kad plukdydama beveik tuščią keltą įmonė patiria nuostolių. Bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Čiakas sako, kad perkėla atidaroma atsižvelgiant į visuomenės pageidavimus. Keltas plauks kas valandą.

Pirmas keltas iš Klaipėdos į Smiltynę plauks 7.30 val., paskutinis keltas iš Smiltynės į Klaipėdą išplauks 19.15 val.

M. Čiakas baiminasi, kad keltas neplaukiotų tuščias kaip pernai gruodį. Savaitgaliais būdavo apie 200 keleivių, o darbo dienomis į keltą per dieną būdavo parduodama tik 40 bilietų, t. y. bendrovė uždirbdavo tik 40 eurų. Pasak bendrovės vadovo, ekonominiu požiūriu toks darbas absurdiškas, nes Senosios perkėlos išlaikymas per dieną kainuoja 3 tūkst. eurų.

„Atidarome todėl, kad jaučiame, jog visuomenei reikia tos perkėlos, nepaisydami to, kad situacija pas mus įtempta, veikla yra nuostolinga. Tikimės, kad padėtis pagerės“, - sakė M. Čiakas. Senoji perkėla dirbs pagal rudeninį tvarkaraštį, kuris buvo lapkritį, iki gegužės. Paprastai, kai tik oras pradeda šilti, tvarkaraštis keičiamas ir keltas plaukia dažniau. „Viliamės, kad, atlaisvinus judėjimą tarp žiedinių savivaldybių, gyventojai daugiau judės“, - sakė „Smiltynės perkėlos“ vadovas.

Jo teigimu, praėjusią savaitę keltininkai jau pajuto šiokį tokį situacijos pagerėjimą. Būdavo per savaitę, palyginti su pernai metų ta pačia savaite, perkeliama 5 tūkst. automobilių mažiau.

O praėjusią savaitę skirtumas buvo jau tik 3 tūkst. automobilių. „Smiltynės perkėlos“ vadovas viliasi, kad bendrovė nepatirs tokių didelių nuostolių kaip pernai gruodį, kai per 15 dienų kasose Šiaurės rage buvo parduota tik 1 550 bilietų, t. y. 103 bilietai per parą, ir įmonė patyrė didžiulių nuostolių.

„Oras šyla, galbūt žmonės pradės daugiau judėti bent savaitgaliais.

Laukiame, kad atidarytų Lietuvos jūrų muziejų, tada reikalai gerės“, - sakė M. Čiakas.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite