Angle down Atgal

Ateities inžinerija Stasio Šalkauskio gimnazijoje

„Ateities inžinerija“ – tai tęstinis Vilniaus Gedimino technikos universiteto projektas Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijoje. Jo metu mokiniams organizuojamos kūrybinės dirbtuvės. Tokio pobūdžio veiklos, bendradarbiaujant gimnazijai ir universitetui, vykdomos jau trečius metus.

Mokiniai, atlikę įvairias užduotis, gauna VGTU klasės baigimo pažymėjimą, kuris suteikia daugiau galimybių stojant mokytis. Šiandien dirbtuvėse dalyvauja dėstytojai: doc. L. Krūgelis, tema „Dizaino technologijos ir inovacijos“, lekt. Donatas Lukšys, tema „Biomedicinos inžinerija“, inž. Mantas Makulavičius tema „Roboto prototipo kūrimas (Arduino ir kt.)“, doc. Daiva Makutėnienė,- „Gaminio modeliavimas“ (AutoCAD, Fusion 360, SolidWorks), Mantas Lipnickas, -„ Android programėlių kūrimas, lekt. R. Ruokis ,- „Filmo kūrimas mobiliuoju įrenginiu“. Mokinius įkvepia dėstytojų pasakojimai, kokiu keliu jie atėjo iki inžinerijos, kokių gebėjimų, savybių reikia, norint sukurti inovatyvius, šiuolaikiškus ir ateityje pritaikomus produktus. Nemažai dėmesio skirta etikai, kuriant ir valdant dirbtinį intelektą. Šį kartą veiklose dalyvauja ne tik šalkauskiečiai, bet ir svečiai iš Sedos V. Mačernio gimnazijos bei Ragainės progimnazijos.

Svarbu paminėti ir tai, kad į „Ateities inžinerijos“ projektą įtraukti ir mokytojai, kurie savo kompetencijas gilina universiteto organizuojamuose seminaruose, konferencijose, stažuotėse užsienyje, o gautas žinias pritaiko pamokose. Inžineriniai procesai tampa kasdienine mūsų gimnazijos dalimi.

Gimnazijos direktorė

Loreta Tamulaitienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite