Angle down Atgal

Asociacija tikisi, kad įtariami jos vadovui Š. Narbutui bus paneigti

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pranešė besitikinti, kad jos prezidentui Šarūnui Narbutui antradienį pareikšti įtarimai bus paneigti.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį pranešė įtarianti asociacijos vadovą dėl prekybos poveikiu, vykdant 5 mln. eurų vertės koronaviruso tyrimams skirtų reagentų pirkimus.

Š. Narbutas šiuo metu sulaikytas.

„Asociacija nedalyvavo jokiuose COVID-19 tyrimams reikalingų reagentų pirkimuose, ji nėra susijusi su vykdomu STT tyrimu bei POLA prezidentui Š. Narbutui pareikštais įtarimais. Tikimės, kad tyrimo metu jie bus paneigti“, – rašoma pranešime.

Jame teigiama, kad asociacijos veikla vyksta įprastai – teikiamos konsultacijos onkologiniams pacientams, vyksta jiems skirti renginiai, dalijama POLA kortelė.

Tyrimo duomenimis, valstybės institucijoms kovo mėnesį siekiant ypatingai skubiai įsigyti didelį kiekį reagentų ir pradėjus derybas su vienos užsienio įmonės įgaliotu atstovu, įtariamasis ėmė veikti kaip neoficialus tarpininkas tarp Lietuvos institucijų ir minėtos bendrovės.

Ikiteisminio tyrimo medžiagoje taip pat yra duomenų apie tai, kad Š. Narbutas minėtos įmonės atstovui galbūt buvo įvardijęs tam tikrą sumą už jo tarpininkavimo paslaugas šiame pirkime.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jau įvykus beveik 5 mln. vertės reagentų pirkimams, į Š. Narbuto asmeninę banko sąskaitą per keletą kartų buvo pervesta didesnė nei 300 tūkst. eurų suma.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite