Angle down Atgal

Artistų iš Norvegijos spektakliu pradedamas antrasis Kauno tvirtovės festivalis „Baterija“

Šeštadienio vakarą Kauno tvirtovės VIII forte spektakliu „Fabula silvestri“, kurį parodys trupė „Canardus Horribilis“ iš Norvegijos Vestfoldo apskrities, prasidės iki vėlyvo rudens truksiantis antrasis festivalis „Baterija“.

Jo rengėjų pranešime teigiama, kad į Kauno tvirtovę atvyks net 18 aktorių ir muzikantų iš Norvegijos, Lietuvą pasiekę ne tuščiomis, o su savo rankomis gamintais instrumentais ir kostiumais. Jų spektaklis – viduramžių iliustracijų ir pagonių mitologijos įkvėpta vidurvasario fantazija – į džiugų veiksmą įtrauks ir vaikus, ir suaugusius. Dar svarbu tai, kad pirmą kartą bus panaudota forto „amfiteatro“ erdvė po atviru dangumi

ELTA primena, kad Vestfoldo apskritis Norvegijoje dar 1991 m. tapo viena pirmųjų Kauno miesto partnerių ir puikia bičiule išliko iki šių dienų. Norvegų teatralų trupė mielai sutiko surengti savo pasirodymą „Baterijos“ festivalyje, Šilainiuose esančiame Kauno tvirtovės VIII forte.

„Šilainiuose su Vestfoldo apskritimi bendradarbiaujama jau keletą metų: dalinamės patirtimi kultūros, paveldo įveiklinimo ir darbo bendruomenėse srityje, organizuojame bendrus renginius, stengdamiesi į kultūros procesus įtraukti kuo daugiau vietos gyventojų“, – sako viena iš šio renginio organizatorių, iniciatyvų „Šilainiai Project“ ir „Šilainių sodai“ koordinatorė, menininkė Evelina Šimkutė.

Jau antrus metus vykstančio festivalio „Baterija“ sumanymas – paskatinti apleistų Kauno tvirtovės objektų įveiklinimą. Tad ir festivalio organizatoriai – šio paveldo entuziastai, savanoriai.

Festivalio atidarymo metu šeštadienį nuo 19 val. bus pristatomi Šilainių sodai, o viename tvirtovės tunelių vyksiantis eksperimentinės muzikos projektas „Entropija“ (Marius Paulikas) „įkraus baterijas duofoniniais elektro-akustiniais garsynais“, - teigia organizatoriai. Numatyta čia atidaryti ir mini biblioteką. Lankytojai bus kviečiami apžiūrėti fotografijos parodą „Fortai: spalvų invazija“, dalyvauti ekskursijose.

Festivalis taip pat pakvies ir į jau tradicine tapusią „Naktigonę su žirgais“ I forte bei į su Kauno marių regioniniu parku organizuojamą „Šikšnosparnių naktį“ V forte. Per Europos paveldo dienas Kauno tvirtovės III forte vyks ekskursijos bei edukacijos, pristatoma nauja „Atminties poternų“ ekspozicija. Festivalio uždarymo renginiu taps Europos tvirtovių dienos paminėjimas IV forte. Čia rengiamas tarptautinis simpoziumas, skirtas fortifikacinio paveldo būklei ir jo įveiklinimo galimybėms aptarti.

Pasak Kauno tvirtovės festivalio „Baterija“ kuratoriaus, viešosios įstaigos „Kauno tvirtovės parkas“ direktoriaus pavaduotojo Egidijaus Bagdono, baterija – ne tik lauko artilerijos pozicija su redutu-sandėliu-slėptuve artilerijai, parakui ar pėstininkams. Tai – metafora. Baterija yra kiekviena Kauno tvirtovės lokacija, renginio ar įvykio vieta, kuri įkrauna tiek apleistus požemius, tiek bendruomenę, kuri juos atranda, lanko, tvarko, domisi.

„Per kelerius pastaruosius metus tvirtovės baterijos pradėjo įsikrauti. Entuziastų šturmuojama tvirtovė virsta parku ir pasitinka ateitį naujais pasakojimais apie save. Visa tai matome kaip kūrybišką paveldo vystymą. Per fortų tvarkybą, įveiklinimą per bendruomenės įtraukimą, kūrybiškas iniciatyvas tampame atviresni. Tai padeda palaikyti Kauno tvirtovės, kaip parko, idėją. Stengiamės kurti draugišką aplinką, bandome įtraukti skirtingus žmones – nuo istorikų iki šiuolaikinio meno kūrėjų, esame atvirti improvizacijai ir žaismui“, – sako vienas iš festivalio „Baterija“ rengėjų E. Bagdonas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite