Angle down Atgal

Ar žinojote, kodėl kai kurie žmonės ausyse turi skylutes?

Šią paveldimą, įgimtą anomaliją pirmą kartą 1864 m. užfiksavo mokslininkas Van Heusingeris. Paprastai tokiu atveju skylutė būna vienoje ausyje, tačiau iki 50 procentų tokių atvejų skylės gali būti ir abiejose ausyse.

Vaikai su tokia ypatinga išvaizda gimdavo visada ir vis dar gimsta. Genetiniai apsigimimai, tokie kaip dviejų skirtingų spalvų akys, kartais gali nustebinti. Taip pat ir ši skylutė ausyje.

Kas yra prieausinis sinusas?

Prieausinį sinusą lemia įgimtas preurikulinio minkštojo audinio apsigimimas. Šią anomaliją pirmą kartą atrado ir 1864 m. aprašė Van Heusingeris. Ši skylutė paprastai yra virš ausies ir gali būti iš vienos ar abiejų pusių.

Kodėl atsiranda ši skylutė? Ji yra sujungta su nosies ertme, bet ne labai paprastu būdu. Paprastai žmonės tokio ryšio neturi. Skylė yra paveldima, tačiau ji perduodama dėl nežinomų priežasčių.

Pasiskirstymas taip pat skiriasi. Prieausinius sinusus turi 10 % Pietų Azijos gyventojų, jie šiek tiek rečiau pasitaiko tarp afrikiečių (4 %) ir tik tarp 0,5 % baltaodžių.

Prieausiniai sinusai ne visada turi įtakos žmogaus sveikatai, tačiau kai kuriais atvejais sukelia uždegimines ligas, kurias reikia skubiai gydyti. Mokslininkams nepavyko nustatyti tikslios skylutės priežasties.

https://www.zinoti.lt/

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite