Angle down Atgal

Ar žinojote: didesnė tikimybė pastoti, jeigu jūsų kolegos jau turi vaikų

Ar kada pastebėjote, kad daug žmonių biure tuo pačiu metu susilaukia vaikų? Yra šio reiškinio mokslinė priežastis.

Freepik.com nuotr.
Freepik.com nuotr.

Remiantis naujais Kelno universiteto tyrimais, nėštumas yra „užkrečiamas“ tarp kolegų darbo vietoje, tarp seserų bei šeimos narių. Tyrimo metu nustatyta, kad jei kolegė tampa motina, padidėja tolimesnio nėštumo tikimybė darbo vietoje – tą patį poveikį galima pastebėti ir tarp seserų. Tyrėjai išanalizavo duomenis iš Olandijos socialinių statistinių duomenų rinkinių (SSD) sistemų, kuriuose yra informacijos apie visų Nyderlandų gyventojų šeimos narius ir darbo vietas.

Tyrimas atskleidžia, kad jei vaikas gimsta šeimos nariui arba kolegai, tai gali sukelti grandininę reakciją, nes asmuo, norintis turėti vaiką, savo ruožtu gali paveikti savo brolius ir seseris, o tada ir savo kolegas. Tai rodo, kad tokie dalykai kaip socialinis mokymasis gali sukelti užkrečiamą vaisingumo plitimą per socialinius tinklus.

„Mes įtariame, kad toks poveikis darbo vietoje atsiranda pirmiausia dėl socialinio mokymosi. Kolegos gali daryti įtaką vienas kito sprendimams dėl vaisingumo, nes jie gali iš jų sužinoti apie tėvystės pasekmes ir tai, kaip tėvystė daro įtaką darbui ir šeimos gyvenimui“, – sako profesorius Leopoldas.

Tyrimas taip pat nustatė, kad reprodukcinio amžiaus žmonėms, kurių aplinkoje retai gimsta vaikai, yra mažesnė tikimybė susilaukti vaikų.

Parengta pagal metro.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite