Angle down Atgal

Ar verta būti programuotoju: kiek šie specialistai uždirba Lietuvoje?

Sistemos "Laravel" konsultantas Povilas Korop jau penktus metus atlieka apklausas ir tiria kiek Lietuvoje uždirba programuotojai. Ne išimtis ir šie metai. Taigi, ar verta Lietuvoje dirbti programuotoju?

"Jau penkis metus iš eilės darau šią apklausą, šiemet nusprendžiau paankstinti, nes dabar daug kas sėdi namie (tikiuosi) ir turi laisvo laiko, o ir dėl koronaviruso balandžio-gegužės skaičiai gali būti smuktelėję, o kai kas, deja, ir darbo neteks. Taigi, atsakykite prašau (anonimiškai), kiek gaunate į rankas?", - kovo 23-ąją skelbė apklausos iniciatorius Povilas Korop.

Šeštadienį pasirodė šios apklausos rezultatai ir išsamus vaizdo reportažas, analizuojantis tyrimą.

Apklausos rezultatai susisteminami pagal rodiklius:

  1. Algos pagal programavimo kalbas ir lygius

  2. Duomenų palyginimas su 2016-2019 metais

  3. Framework’ai: React/Angular/Vue + Symfony/Laravel/WordPress

  4. Palyginimas pagal miestus ir užsienio šalis

Oficialūs šaltiniai teigia, jog Lietuvos programuotojų algos vidurkis yra 1373 Eur.

Akivaizdu, kad šalyje programuotojų atlyginimas, pagal statistinius duomenis, kasmet auga, mat 2016 metų duomenimis, atlygis šiems specialistams siekė 1104 Eur., 2017 metais - 1190 Eur., 2018-aisiais - jau 1284 Eur. O ką sako patys specialistai?

Apklausos autorius sulaukė daugiau nei 400 atsakymų. Susisteminus duomenis, galima pastebėti, kad atlyginimai svyruoja nuo 1000 Eur. iki 3250 Eur., priklausomai nuo įdirbio bei programų sudėtingumo bei miesto. Vilniečiai programuotojai uždirba daugiausiai.

Visą analizę galima pamatyti čia:

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite