Angle down Atgal

Ar turime kur vedžioti šunis Klaipėdos rajone?

Klaipėdos rajone nuolat atnaujinamos ar naujai įrengiamos sporto aikštelės, vaikų žaidimų aikštelės, stadionai, įrengiami treniruokliai, tačiau mūsų keturkojams draugams, pasak vicemerės Rūtos Cirtautaitės, skiriame dar nepakanakami dėmesio. Galbūt seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenėms reikėtų atkreipti dėmesį ir į mūsų augintinius. Šunis reikia vedžioti, dresuoti, auklėti, tačiau ar turime kur tai daryti Klaipėdos rajone?

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias naujienas!

Šiuo metu Klaipėdos rajone yra 2 šunų vedžiojimo-dresavimo aikštelės: Gargždų miesto Vyturių gatvėje ir Doviluose prie mažojo karjero. Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Rūtos Cirtautaitės, aikštelių reikėtų daugiau: „Klaipėdos rajono gyventojai myli gyvūnus ir juos augina. Iš tiesų, beveik kiekvienuose namuose rasime šeimą, auginančią keturkojį draugą. Kiekvieną šunį reikia vedžioti, dresuoti, o tam reikalingos specialios šunų dresavimo, vedžiojimo aikštelės. Manau, kad 2 aikštelės visame rajone – labai mažai. Jei žmonės mano, kad jiems reikia tokių aikštelių, siūlau kreiptis į seniūnus ir išsakyti nuomonę, kur jos reikalingos, taip bus galima sužinoti tokių aikštelių poreikį ir ieškoti lėšų jų įrengimui, o gal ir patiems bendromis jėgomis susikurti erdvę, kur būtų malonu ir saugu dresuoti bei vedžioti savo augintinius.“

Šiuo metu Doviluose prie mažojo karjero baigiama įrengti šunų vedžiojimo-dresavimo aikštelė, kurioje jau dabar renkasi žmonės su savo augintiniais. Pasak Dovilų seniūnijos seniūnės Nijolės Ilginienės, aikštelės atidarymas planuojamas rugsėjo mėnesį, nes prie aikštelės įrengimo prisidėjo ir Dovilų mokykla. Tikimasi, kad rugsėjį į aikštelės atidarymą vaikai atvyks su savo augintiniais, planuojama, kad naujai atidarytoje aikštelėje pasirodymą surengs ir kinologas. Aikštelės įrengimui, t. y. tvorai, suoliukams, dresavimo įrangai lėšų skyrė Klaipėdos rajono savivaldybė – tai atsiėjo 10 tūkst. eurų. Darbus atliko seniūnijos darbuotojai, kurie savo jėgomis tvėrę tvorą, montavo įrangą.

Dar viena aikštelė – Gargžduose Vyturių gatvėje. Ten įrengtas apšvietimas, dresūros įranga, aptverta teritorija. Šunų vedžiojimo-dresavimo aikštelės įrengimui 7 tūkst. eurų skyrė Klaipėdos rajono savivaldybė, o 9 tūkst. eurų bendrovė „Mars Lietuva“. Darbus vykdė UAB „Gargždų komunalinės paslaugos“.

Šunų vedžiojimo-dresavimo aikštelės reikalingos tam, kad keturkojai augintiniai galėtų išlieti savo energiją, kad jų šeimininkai galėtų juos dresuoti. Tikimasi, kad taip sumažės palaidų, agresyvių šunų, o šeimininkai atsakingiau žiūrės į savo augintinių gerovę ir jų priežiūrą.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Rūtos Cirtautaitės, labai svarbus ir švaros, tvarkos klausimas: „Reikia nepamiršti, kad vedžiodami šunis, nesvarbu aikštelėse ar parkuose, privalome palikti aplinką tvarkingą. Juk paskui patys lankomės tose vietose. Tikiuosi, kad gyventojai išreikš savo nuomonę ne tik dėl šunų vedžiojimo-dresavimo aikštelių, bet ir dėl šiukšliadėžių šunų ekskrementams poreikio bei kreipsis į savo seniūnijas su prašymais ir pasiūlymais. Tikiuosi, kad vietų, kur galima vedžioti, dresuoti šunis, atsiras daugiau, o žmonės savo augintinius prižiūrės atsakingai.“

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite