Angle down Atgal

Ar tin­ka­mai nu­valė­te au­to­mo­bilį?

Pa­vojų sau­gu­mui ke­lia ne tik ap­snig­ti ke­liai, bet ir au­to­mo­bi­lius pa­dengę snie­go bei le­do sluoks­niai. Jų ne­pa­ša­li­nus, ky­la tiek ava­rijų pa­vo­jus, tiek grėsmė as­me­ni­niam, kitų eis­mo da­ly­vių bei pėsčiųjų sau­gu­mui. Ne­nu­va­ly­ta trans­por­to prie­monė ga­li su­lauk­ti ir po­li­ci­jos dėme­sio.

Tragiškos aplaidumo pasekmės

Draudimo bendrovės Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojo Rimvydo Pociaus teigimu, tinkamas automobilių paruošimas žiemos kelionėms – kiekvieno vairuotojo atsakomybė.

„Iškritus sniegui, privalu pasirūpinti visos transporto priemonės, ne tik priekinių automobilio langų, nuvalymu. Paliktas sniegas ant kapoto gali užpūsti priekinį stiklą, ant jo nučiuožti ir nuo stogo stabdant, byrėti iš paskos važiuojantiems vairuotojams, taip blogindamas jų matomumą, blaškydamas dėmesį. Be to, nuvalyti būtina ir apsnigtus ar apledėjusius šoninius langus, veidrodėlius. Eismui tinkamai neparuošus automobilio, nepastebėti galima ne tik kitų transporto priemonių, bet ir į kelią išėjusio pėsčiojo“, – perspėja R. Pocius.

Žiemą pavojingas tiek sniegas, tiek ir transporto priemones padengiantis ledas. Jis gali atitrūkti nuo nenuvalyto automobilio stogo ir apgadinti iš paskos važiuojančio vairuotojo priekinį stiklą, jį įskelti, pažeisti kapotą, sudaužyti žibintus.

„Pasitaiko atvejų, kai dėl tokio ledo smūgio prarandama transporto priemonės kontrolė, įvyksta avarijų ir stipriai nukenčia eismo dalyviai, ypač važiuojant dideliu greičiu, autostradose. Todėl labai svarbu itin snieguotomis dienomis laikytis saugaus atstumo nuo vilkikų, ant kurių ir sniego daugiau, ir apledėjimas didesnis“, – teigia R. Pocius.

Sniego bei druskos mišinys, važiuojant prasčiau nuvalytais keliais, gali susikaupti ir po automobiliu. Baigus kelionę, patartina šią masę išvalyti iš po posparnių ir slenksčių. Draudikų atstovo teigimu, sniegui užšalus ir jį užkliudžius, gali būti įlenkiamas automobilio kėbulas ar pažeidžiami dažai.

Pa­reng­ta pa­gal pra­ne­šimą spau­dai

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite