Angle down Atgal

Ar netaps Šilutė prekybos centrų miestu?

Kiek prekybos centrų yra Šilutėje, tektų ilgokai skaičiuoti. Nė vienas neužsidaro, matyt, išsilaiko. Ir senąją Šilutės autobusų stotį nupirkusios UAB „Rivona“, priklausančios „Norfos“ įmonių grupei, atstovas spaudai patvirtino, kad statys prekybos centrą. Kada tai bus, dar nežinoma, nes laukia daug procedūrų…

 

O juk vos per gatvę veikia prekybos centras „Lidl“, UAB „Šilutės prekyba“ parduotuvė, tik keli šimtai metrų skiria nuo naujos didžiosios „Maximos“…

Valdžios požiūris paprastas. Anot Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio, verslui nedera trukdyti. Tegul plečiasi, kuria naujas darbo vietas, o gyventojams gerai, kai prekybos centrų daugiau, konkurencija mažina kainas, daugiau galimybių rinktis, kur pirkti.

„Turime Šilutėje pavyzdžių, kai verslininkai pastatė parduotuves, gražiai sutvarkė aplinką, teritorijas, neatėjo į Savivaldybę prašyti, kad trinkelėmis išgrįstume automobilių stovėjimo aikštelę ar dar ką nors. Jie imasi verslo ir pasirūpina viskuo, kas būtina, patys“, – sakė V. Pozingis.

Tačiau Savivaldybės taryba atmetė prašymą formuoti sklypą Birutės ir Žalgirio gatvių kampe. Čia stovi verslininkui priklausantis nebaigtas įrengti pastatas, sklido kalbos, kad jo pirkėjai čia planuoja prekybos centrą. Ir šią savaitę verslininkai diskutavo su Savivaldybės tarybos nariais: pristatė savo planus ir pageidavimą, kad vietos politikai tam pritartų.

V. Pozingis situaciją paaiškino paprastai: vietos ten nedaug, o dėl valstybės žemės reikia tartis su Nacionaline žemės tarnyba, be to, jau nuo ketinimų čia turėti prekybos centrą kilo nesutarimų su kaimynais, kurie gyvena privačiose valdose. Ko gero, ir visų subtilybių nesuvokiantis šilutiškis sunkiai įsivaizduotų čia prekybos centrą su automobilių statymo aikštelėmis. Kaimynystėje gyventojams būtų nemiela… Ir triukšmas, ir prasti kvapai. Tačiau palikime tai spręsti specialistams, politikams.

Administracijos direktorius priminė, kad iš Šilutės važiuojant į Pagrynius, išsyk už tilto per Šyšos upę, kvartale palei Stadiono gatvę yra suformuotas komercinis sklypas, bet pirkti jo niekas nesiskubina. Galbūt ateityje susidomės, nes šiame kvartale jau pastatyta nemažai gyvenamųjų namų ir vis dar jų daugėja. Būsianti sutvarkyta Stadiono gatvė, rasis dviračių ir pėsčiųjų takai.

„Rengiamas kvartalo sutvarkymo projektas, permainų bus. Stadiono gatve žmonės važiuoja į sodus, ten irgi daug gyvenamųjų namų. Tik reikia gauti finansavimą, gal po metų, kitų ir padarysime tą kvartalą gerokai patrauklesnį“, – sakė V. Pozingis ir priminė, kad kitoje Stadiono gatvės pusėje yra pagrindinis Šilutės stadionas.

Pasidomėjome, kam Savivaldybės UAB „Šilutės autobusų parkas“ išleis už parduotą senąją stotį gautus 350 tūkst. Eur.

Į tai V. Pozingis atsakė, kad parduotas parkui priklausęs turtas, tad ir pinigai turi būti išleisti tikslingai, juk reikia atnaujinti autobusų parką, gal yra kitų būtinų reikalų. Bendrovė, matyt, informuos Savivaldybę ir jos Tarybą apie ketinimus ką nors įsigyti, nuveikti. Pernai dėl pandemijos, karantino, COVID-19 plitimo įmonė dirbo nuostolingai. Teks pasukti galvą, kaip išbristi iš skolų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite