REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Vasario 25 d. 11:33

Ar konfliktas gali būti naudingas?

Šiauliai

Vardenis PavardenisŠaltinis: Etaplius.lt


29890

Žvarbų ketvirtadienio vakarą aktyvūs Šiaulių rajono gyventojai rinkosi į paskaitą „Konfliktas mūsų kasdienoje: žala ir nauda“. Šio renginio iniciatorius – Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, o paskaitos lektorė, biuro draugė - Ina Valeckienė. Ina – medicinos psichologė, dirbanti Klaipėdos jūrininkų ligoninėje ir Klaipėdos valstybinėje kolegijoje dėsto psichologiją.


Foto galerija:

5a8fe1f6919b3.jpg
5a8fe1f8f3cad.jpg
5a8fe1fb819c9.jpg
5a8fe1fd7c53b.jpg
5a8fe201a08e2.jpg
5a8fe20762b98.jpg

Susitikimo pradžioje lektorė supažindino su apibrėžimu „konfliktas“, trumpai aptarė jo struktūrą. Iš karto pabrėžė, kad konfliktas nebūtinai turi būti žalingas, tuomet aptarė kylančių konfliktų blogąsias ir gerąsias puses. Priminė dalyviams kokios yra konflikto fazės: pradinė fazė, kilimo fazė, konflikto pikas, kritimo fazė ir pabrėžė, kad lengviausia situaciją suvaldyti pradinėje fazėje, o fazėms besikeičiant – tai padaryti vis sunkiau. Taip pat lektorė kalbėjo ir apie konfliktiškas asmenybes, jos skirstomos į: demonstratyvus tipas (nori būti dėmesio centre, gerai “pasirodyti”), rigidiškas tipas (tiesmukiškas ir nelankstus. Įtarus, būdinga paaukštinta savivertė), nevaldomas tipas (impulsyvus, nepakankamai save kontroliuojantis), pedantiškas tipas (sau ir kitiems kelia padidintus reikalavimus), “Nekonfliktiškas” tipas (įtaigus, šiek tiek nenuoseklaus elgesio, prieštaringo vidinio pasaulio). Dažnai mes būname mišrūs, ir tik retais atvejais išryškėja vieno ar kito tipo „grynuolis“. Toliau psichologė kalbėjo apie konfliktų rūšis, priežastis ir sprendimo būdus. Pasirodo, kad kompromisas, kaip sprendimo būdas, nėra pats tinkamiausias. Geriausia išeitis – bendradarbiavimas, svarbu, kad abi pusės jaustų pasitenkinimą.

Galiausiai lektorė priminė susirinkusiems, kad privalome mylėti save, savo aplinkinius, džiaugtis jų draugija ir, jei tai yra įmanoma, vengti konfliktų. Dažnai tai būna labai didelis darbas su pačiu savimi. Bet viskas yra įmanoma, svarbiausia – prioritetų suskirstymas pagal svarbą mūsų gyvenime, nesvarbu, kokio būdo ar temperamento esame.

Širdingai dėkojame psichologei Inai Valeckienei už savo minčių bei patirties dalybas, už gerą emociją ir, žinoma, dalyviams už būvimą kartu!

Informaciją apie Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius galite rasti mūsų oficialiame tinklapyje www.siauliurvsb.lt. Papildomai informacija dalinamės savo Facebook paskyroje, Šiaulių rajono savivaldybės internetinėje svetainėje, rubrikoje “Gyventojams“ - „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, Šiaulių krašto dienraščio priede „Sveikata“, viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose bei rajono viešajame transporte.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Skaistė Grigytė



REDAKCIJA REKOMENDUOJA