Autoriaus nuotr.
Angle down Atgal

Ar kalti grybai dėl žmogaus mirties?

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Atėjus grybavimo sezonui, žmonės skuba į miškus. Juk žmogus, įženges į girią gauna dvejopą naudą – tai miško injekciją, kuri stiprina žmogaus įmunitetą, ir dar renka grybus. Gera ir malonu po mišką pavaikščioti ir pakvėpuoti gaiviu oru, dar ir pasiklausyti miškų sparnuočių čiulbėjimo.

Nemalonu yra tai, kad pasitaiko ir negerų grybautojų, kurie nesigėri miško grožiu, bet puola tik turėdami vieną tikslą, kuo daugiau rasti baravykų. Bet juk miške auga ne vien baravykai ir ne vien valgomi grybai, pasitaiko ir tokių grybų, kuriuos galima valgyti tik vieną kartą gyvenime, tai yra mirtį sukeliančių. Nuo seno yra sakoma, kad nepažindamas grybo, jo net nejudink. 

Kai kurie grybautojai, matydami nežinomą grybą, stengiasi nuspirti ir sutrypti. Tokie brutalūs veiksmai labai kenkia ne tik grybienai, bet ir miškų gyvūnijai. Yra žinoma, kad briedžiai ar kitokie keturkojai, jeigu jiems pradeda skaudėti vidurius, tokius grybus, kurie netinka žmogui, sušlamščia. Taigi miške irgi reikia būti kultūringam ir apsišvietusiam.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite