Angle down Atgal

Ar iškils Kuršėnuose šiuolaikiška biblioteka?

Visi puikiai žino legendą apie Gedimino pilį ant kalno. Kuršėnuose jau ne vienerius metus sklando kiek kitokia legenda: ne apie pilį, o apie biblioteką, tačiau irgi ant kalno.

Miesto vaiduoklis taptų puošmena

Ilgai kalbėta, kad buvusioje Kuršėnų universalinėje parduotuvėje galėtų įsikurti Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka: ir gyventojams būtų patogu, ir miestas pasipuoštų, mat dabar daugelio akis bado ant kalno stovintis apleistas pastatas.

Kalbos virsta realybe. Rugsėjo 11 d. rajono administracija paskelbė viešąjį pirkimą pastatui (Vytauto g. 1, Kuršėnai) rekonstruoti ir pritaikyti Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos veiklai.

Tiek Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Valentas Plukys, tiek Turto valdymo skyriaus vedėjas Alfredas Budrys tikisi, kad sutartis su rangovu bus pasirašyta kitą mėnesį. „Čia jeigu viskas sėkmingai, nes, kaip rodo praktika, prasideda skundai, trukdymai, beprasmiai bylinėjimaisi“, – priduria A. Budrys.

Pinigai vakare, kėdės ryte“

Reikėtų pažymėti, kad kliūčių gali būti ir daugiau. Didžiausia jų – finansavimas. Šių metų rajono savivaldybės biudžete būsimojo rangovo darbams numatyta skirti 50 tūkst. Eur. Tai – lašas jūroje, mat pastato rekonstrukcijos ir pritaikymo naujai veiklai darbai turėtų atsieiti daugiau nei 1 mln. Eur. Darbams atlikti nustatytas 36 mėn. terminas su išlygomis.

„Aš kaip tame filme „Dvylika kėdžių“: pinigai vakare, kėdės ryte, – šmaikštauja Turto valdymo skyriaus vedėjas. – Ieškome finansavimo galimybių. Prašysime Kultūros ministerijos paramos, kadangi Tarybos nariai pritarė, kad šiam objektui sutvarkyti būtų panaudotos lėšos už parduotą nekilnojamąjį turtą, t. y. ankstesnio privatizavimo lėšos. Galbūt atsiras kažkas tinkamo iš Europos Sąjungos.“

Dar viena neraminanti detalė – A. Budrio interviu Šiaulių rajono savivaldybės rengiamoje laidoje „Sodžius“. Paklaustas, kokie projektai planuojami Kuršėnuose, vedėjas žurnalistui pasakojo apie Kultūros namų rekonstrukciją, Ventos upės viešųjų erdvių sutvarkymą, netgi apie daugiabučių kiemų atnaujinimą. O štai buvusios universalinės parduotuvės rekonstrukcija, galinti gerokai pakeisti Kuršėnų veidą, kažkodėl liko užmiršta.

Pabodo būti nuomininkais

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė sako, kad jeigu projektas nepavyktų, būtų labai skaudu: „Kiek skaičiuota, planuota, važiuota ir svajota apie to pastato pritaikymą. Žinote, aš dar nebuvau direktorė, bet visuomet sakydavau, kad niekur kitur neįsivaizduoju bibliotekos – tik ten. O dabar ir techninis projektas nuostabus. Dėkoju architektams, kurie jį ruošė. Jie pagal galimybes išpildė visas mūsų svajones.“

Šiuo metu Kuršėnuose veikianti Vytauto Vitkausko biblioteka glaudžiasi nuomojamose Šiaulių rajono kultūros centro patalpose. Kuršėniškiai, kurie ten lankosi, žino, kad vietos mažoka. „Pasigirsiu – mums sekasi, laimime daug projektų. Nuveiktume ir dar daugiau, bet neturime erdvių. Kai ateiname į kitų erdves, dažniausiai suvokiama, kad tai ne bibliotekos renginiai, o tų patalpų savininkų“, – teigia I. Klupšaitė.

Pagal techninį projektą bibliotekos pastate be periodinių leidinių, vaikų, kraštotyros ir kt. skyrių būtų įrengtos jaunimo užimtumo, vaikų žaidimo, seminarų patalpos, audiovizualinė studija, terasos ir t. t.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite