Angle down Atgal

Ar iš tiesų tai „vaistai“?

TAI YRA ETAPLIUS.LT PILIEČIO-REPORTERIO NUOMONĖ, UŽ KURIOS TURINĮ REDAKCIJA NEATSAKO.

Žinote, kilo toks klausimas, pamačius žinutę socialiniame tinkle. Tuojau jums ją pacituosiu.

Kova su alkoholizmu pasiekė naują etapą - ,,Trejos devynerios" tapo nereceptiniu vaistu skiriamu virškinimo trakto sutrikimams gydyti. www.vaistai.lt.Elektroninis receptas irgi puikiai veikia. Savo ruožtu norėčiau rekomenduoti įtraukti į vaistų sąrašą ir kai kurias vyno rūšis arba tiksliau sakant geriamojo vyno tirpalo rūšis, puikiai gydančias galvos skausmą ir nerimą, nes mano indikacijos irgi pagrįstos ilgalaikiu ir nuosaikiu vartojimu. Pvz. Primitivo di Manduria Papale geriamasis tirpalas visai fainas. Atlikti keli tyrimai. Kur galėčiau kreiptis?

Žinote, socialinio tinkle erdvėje pamačiusi šią žinutę, iš pradžių pati tikrinau internete šią informaciją. Ėjau į vaistai.lt interneto svetainę, rinkau pavadinimą ir…radau!!! Viskas lygiai taip pat, kaip nurodyta žinutėje. Tačiau akį patraukė skirtingi gamintojai. Vaistinėse be recepto parduodamą tirpalą gamina “Pharmcos”, o jei neklystu visiems žinomą arba girdėtą trauktinę – „Stumbras” (jei neklystu).

Žinoma, būtų aiškiau, jei nors toje pačioje interneto svetainėje apie vaistus arba bet kurioje kitoje, kuriose vaistai parduodami būčiau radusi šio preparato, “gydančio” virškinimo sutrikimus, nuotrauką.

Na, gerai, pavadinimai vienodi, gamintojai skirtingi, talpos yra įvairios (700 ml ar daugiau rasti nepavyko). Pažiūrėkime sudėtį…Apie ją informaciniame lapelyje rašoma (pacituosiu):

Šio vaistinio preparato sudėtyje yra 40 tūrio % etanolio (alkoholio), t.y. iki 2000 mg dozėje (atitinka 40 ml alaus, 17 ml vyno).

TREJOS DEVYNERIOS visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gerti po valgio 2 arba 3 kartus per dieną po 1 matavimo šaukštą (5 ml) gryno tirpalo arba praskiedus jį vandeniu ar arbata (50-100 ml).

Jeigu manote, kad TREJOS DEVYNERIOS veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

TREJOS DEVYNERIOS vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant TREJOS DEVYNERIOS rekomenduojamomis dozėmis, neigiamo poveikio nebūna. Didesnė dozė jautresniems žmonėms gali sutrikdyti gebėjimą reaguoti.

Taigi, kyla klausimų. Jei šis vaistas ir yra teisėtai vadinamas tinktūra (ne paslaptis, kad kai kuriuose preparatuose gali būti alkoholio), ar ribojamas jo pardavimo laikas?

Ar išvis buvo peržiūrima kitų tokių preparatų sudėtis ir pardavimas? Kodėl vaistas nereceptinis tai yra gana lengvai pasiekiamas alkoholio nepardavimo prekybos vietose metu?

Įsigyti alkoholio nepardavimo metu iš vaistinių nebandžiau. Manau, kam įdomu, tas pabandys. Telieka vietos eksperimentams.

Skaitytojos nuotr.
Skaitytojos nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite