Angle down Atgal

Ar gali pigios vasarinės padangos būti kokybiškos

Turint omeny, kiek daug šiandien gatvėse yra automobilių, galima drąsiai teigti, kad tiek žieminės, tiek vasarinės padangos yra labai populiari prekė. Tačiau ne paslaptis, kad daugelis vairuotojų, rinkdamiesi padangas, vienaip ar kitaip nori sutaupyti. Per keletą pastarųjų metų Lietuvoje labai populiarus tapo vienas būdas sutaupyti – pirkti padangas, pagamintas Kinijoje. Tačiau ar dėl to nukenčia kokybė? Ar galima rasti kompromisą ieškant pigių vasarinių padangų?

Kas yra kokybiška padanga?

Tai, kad pardavėjas turguje pasako „geros vasarinės padangos“ dar nereiškia, kad jos kokybiškos, net jeigu vizualiai jos atrodo nepriekaištingai. Padangų gamintojai investuoja beprotiškas sumas į padangų gamybą, jų kokybę, tačiau plika akimi tos investicijos tikrai neįmanoma pastebėti. Kokybę atspindi keletas aspektų, tad šiek tiek apie juos.

Stabdymas ant šlapio asfalto

Geriausiai vasarinių padangų sukibimo kokybę įrodo tai, kaip greitai jos leidžia sustoti važiuojant šlapiu asfaltu. Padangų ekspertai ne kartą yra pabrėžę, kad nėra sunku pagaminti padangas, kurios gerai sukimba su sausu asfaltu, tačiau lyjant pasikeičia visos vairavimo savybės. Taigi, nors šis aspektas ir svarbiausias – į jį reikėtų atsižvelgti vardan jūsų pačių saugumo.

Ilgaamžiškumas

Kokybiškos padangos tarnaus ilgiau – faktas. Vasarinės padangos turi būti atsparios aukštoms temperatūroms, išlikti pakankamai kietos ir greitai nesusidėvėti. Tiesa, viena išimtis yra sportinės padangos. Jų paskirtis yra pats geriausias sukibimas su keliu. Tam naudojamas minkštas, gerai sukimbantis padangų mišinys, tačiau jis dėvisi žymiai greičiau. Pavyzdžiui, lenktyniniai automobiliai per vienas lenktynes padangas pakeičia net keletą kartų!

Triukšmas ir komfortas

Kuo daugiau faktorių apibendriname, tuo greičiau galima suprasti, kaip sunku yra suderinti visus šiuo aspektus siekiant kokybės. Padangų keliamas triukšmas ir suteikiamas komfortas yra labai svarbi dalis. Pigios padangos gali būti gana triukšmingos tiek dėl prasto dizaino, tiek dėl nekokybiško mišinio. Na, o žinomų gamintojų padangos gali garantuoti minkštas ir tylias keliones.

Kodėl vasarinės padangos iš Kinijos yra pigesnės?

Kinijos padangų gamintojai dažniausiai gamina padangas siekdami patenkinti bazinius pirkėjų poreikius ir ES saugumo reikalavimus. Visos tokios padangos yra pilnai tinkamos eksploatavimui ir puikiai tenkina poreikius tų, kurie tiesiog ieško pigių padangų.

Vis dėlto, jos pigios yra ne šiaip sau. Kol tokie gamintojai, kaip Bridgestone, Goodyear, Michelin investuoja milijardus į naujų padangų gamybos technologiją, Kinijos gamintojai daro priešingai. Jų tikslas yra pagaminti padangas, atitinkančias ES saugumo reikalavimus. Nors ir siekiama, kad padangos būtų kokybiškos, tam tikrose srityse investicijos yra ribotos (mažesnė kaina – mažesnės investicijos į produkto gamybą).

Kaip yra gaminamos kokybiškos padangos?

Jeigu manote, kad padangos pagaminimas prilygsta skystos gumos supilstymui į formas – stipriai klystate. Kokybiškos naujos vasarinės padangos yra gaminamos pasitelkiant aukščiausias technologijas, o pats procesas kainuoja milijardus.

Kiekviena padanga yra pagaminta iš specialaus mišinio. Žinomi padangų gamintojai samdo vienus geriausių pasaulio inžinierių įvairiems mišinių bandymams ir paieškoms atlikti. Vien į tokias paieškas yra investuojami milijonai. Pavyzdžiui, kai kurie gamintojai neturi galimybės atlikti bandymų ant sniego kada tik panorėję, todėl jie turi pasistatę nuosavas trasas po stogu, kuriose vyrauja skirtingos temperatūros ir atitinkamos kelių sąlygos. Negana to, visi vairavimo bandymai yra atliekami profesionalių vairuotojų, kurie ne tik mokėtų įveikti ekstremalias eismo situacijas, bet ir įvertintų padangų kokybę.

Skotas Armstrongas, Continental vairuotojas, yra pasakęs: „padangos nulemia net 50% vairavimo ir automobilio charakteristikos pojūčių, todėl labai svarbu padangas pagaminti tinkamai“.

Galų gale, kai pasiekiami aukščiausi norimi rezultatai, padangos tada yra sertifikuojamos kaip „tinkamos naujam automobiliui“. Tik tada automobilių gamintojai renkasi šias padangas, kurios bus atsakingos už tai, kaip naujasis automobilio pirkėjas „jaus“ jį.

Kaip atskirti kokybišką padangą?

Kuo daugiau patys žinosite apie padangas, tuo lengviau galėsite išsirinkti jas savarankiškai ir išvengti kai kurių pardavėjų apgavysčių.

Kone pagrindinis ir geriausias kokybės indikatorius yra kaina – brangios padangos kainuoja daugiau dėl didesnių investicijų jų gamyboje. Nors dviejų identiškai atrodančių padangų kainos gali skirtis net kelis kartus, skiriasi ir gamyboje naudotas mišinys, kordų skaičius, medžiaga bei balansavimas.

Dar vienas puikus ir nesudėtingas padangos kokybės įvertinimas yra paieška internete. Turbūt nėra tokio padangos modelio, apie kurį nerastumėte atsiliepimų internete. Taigi, išsirinkę patinkančias padangas neskubėkite jų įsigyti – geriau pasidomėkite apie pasirinktą modelį daugiau ir įsitikinkite, kad vairuotojai jomis yra patenkinti.

Galų gale, atkreipkite dėmesį į ant padangos parašytą informaciją. Tiksliau, ieškokite „TEMPERATURE“, „TREADWEAR“ ir „TRACTION“.

● Temperature – nurodomas padangos atsparumas aukštai temperatūrai. Atsparumas žymimas raidėmis (A raidė reiškia aukštesnį atsparumą nei B). Šis parametras ypač svarbus vasarinėms padangoms.

● Treadwear – nurodomas padangos atsparumas sudėvėjimui. Žymima skaičiais (kuo skaičius didesnis, tuo padanga atsparesnė).

● Traction – nurodomas padangos sukibimo su šlapiu asfaltu lygis. Žymėjimas yra panašus, kaip ir temperatūros (A raidė yra geriau nei B).

Ši informacija ant padangų nėra iš piršto laužta. Tai yra UTQG (liet. Vieningas padangų kokybės vertinimas). Šią informaciją patvirtina transporto saugumo administracija, tačiau pačius bandymus atlieka pasamdyti nepriklausomi padangų bandytojai.

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Pigios ir kokybiškos padangos gali kainuoti tiek pat

Nors tai gali keistai skambėti, tačiau pigios, Kinijoje pagamintos padangos gali kainuoti tiek pat, kiek ir tokios pačios Goodyear, Michelin padangos. Tačiau šiuo atveju kalbame ne apie pradinę produkto kainą.

Tarkime, už kinietišką padangą sumokėsite 50 eurų, o už aukštos kokybės – 100 eurų. Kaip jau minėjome anksčiau, nekokybiškos padangos ne tik negarantuoja tokio gero sukibimo, bet ir dėvisi greičiau, kelia daugiau triukšmo ir netgi turi didesnį pasipriešinimą riedėjimui. Lietuvoje yra buvę atvejų, kai Kinijoje pagamintos padangos turėjo du sluoksnius mišinio – paviršinį kokybišką, o likusį – pigų. Tačiau tokie produktai buvo greitai pašalinti iš rinkos. Taigi, nekokybišką produktą sudėvėsite žymiai greičiau ir, negana to, kuro sąnaudos gali būti šiek tiek didesnės.

Galima daryti išvadą, kad įsigyti kokybiškas padangas tikrai verta. Nors jų kaina ir didesnė, ilgainiui jos gali kainuoti tiek pati, kiek ir vasarinės padangos iš Kinijos. Šiomis dienomis iš Kinijos gaunamos padangos dažniausiai būna tikrai kokybiškos, bet kai kurie pardavėjai bando „prakišti“ bet ką. Jeigu reikalingos kokybiškos naujos vasarinės padangos, kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje Padangos1.lt.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite