Autoriaus nuotr.
Angle down Atgal

Apžvalgos rato problema

Tai yra Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako!

Atsiranda pašnekovų, su kuriais vyksta įvairių mūsų miesto problemų svarstymas. Viena iš jų tai Apžvalgos rato problema.

Nežiūrint į tai, kad miestas vis gražėja, gyventojai jaučiasi nuskriausti. Mat mūsų mieste nėra apžvalgos rato. Juos turi daug mažesni Lietuvos miestai, o štai Šiaurės Lietuvos sostinė neturi. Bet išviso ar apsimoka statyti ratą? O gal apžvalgos bokštą?

Ir man atrodo, kad tinkamiausia vieta tam būtų Lieporių parkas. Su mano nuomone kai kas iš pašnekovų sutinka. Ir nereikia kviestis iš kažkur specialistų tokiam bokštui pastatyti. Šiauliai turi pakankamai gabių projektuotojų, kurie gali tokį projektą padaryti.

Aišku, viskam reikalingi pinigai. Bet juk daug daroma gal gerai neapskaičiavus? Daug kas pasigenda mūsų miesto tvarkytojų kuklumo. Štai galima išgirsti jau iš žmonių, kad gal bereikalo išleisti 45 000 eurų centrinės eglės ir aikštės papuošimui šventėms. O gal čia yra išlaidavimas arba sukeltos kainos?

Sakykime, susėda grupė miesto projektuotojų ir nusprendžia, kiek pinigų galima nuglemžti iš miesto biudžeto į savo kišenes. Man teko matyti gana įdomius atvejus 1955 metais Kazachijoje.

Pavyzdžiui, kokio nors kolūkio pirmininkas baskarma sugalvodavo statyti fermą kupranugariams. Surinkdavo statybininkų brigadą ir susitardavo už kokią sumą pinigų tą fermą pastatys. Štai nusprendžia, kad pastatymas ir įrengimas kainuos 100 000 rublių.

Baskarma (pirmininkas) važiuoja į partinį posėdį ir pareiškia, kad fermos pastatymas kainuos 250 000 rublių. Jie visi vienas kitu pasitiki, juk visi partiniai, bet taip pat visi žino, kad yra daug sukčiavimo.

Bet į tai žiūrėdavo pro pirštus, juk visiems gerai nubyrėdavo. Tai buvo sovietiniai laikai. Bet noras sukčiauti yra išlikęs iki šių laikų.

Juk mokesčių mokėtojai pinigus suneša, bet kiek kas tiksliai ir sąžiningai kainuoja, niekas nežino.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite