Angle down Atgal

Apžvalgos bokštai: ką aplankyti savaitgalį? (II dalis)

Jei savaitgalį pritrūko veiklos, o sėdėti namie visiškai nesinori, į pagalbą atskuba straipsnis apie keletą apžvalgos bokštų, esančių rytų Lietuvoje, kuriuos būtina aplankyti. Įspūdingi kraštovaizdžiai bei vietovės paįvairins Jūsų savaitgalį.

Sartų ežero apžvalgos bokštas (36 m.)

Visas Sartų ežero, kuris yra ketvirtas pagal dydį ežeras Lietuvoje, grožis bei prieš tūkstančius metų ledynų suformuotas Sartų regioninio parko kraštovaizdžio reljefas atsiveria iš Sartų ežero apžvalgos bokšto.

Mindūnų (Labanoro) apžvalgos bokštas (36 m.)

Žvelgiant į tolimas apylinkes – Labanoro regioninio parko šiaurėje – šiaurės rytuose driekiasi gaiviai žalios pušys, o vakarinėje dalyje tyvuliuoja vienas didžiausių rytų Lietuvos senovės ledynų kilmės ežeras – Baltieji Lakajai. Matosi jo salos ir pusiasaliai. Bokšto prieigose įrengti laiptai Baltųjų Lakajų ežero šlaite, takelis, pontoninis lieptas.

Ignalinos (Vilkakalnio) apžvalgos bokštas (26 m.)

Tai apžvalgos bokštas Ignalinos mieste, netoli televizijos signalų siųstuvo. Dar žinomas, kaip Vilkakalnio apžvalgos bokštas. Nuo bokšto matosi miestas, sporto centras, nuostabūs ežero vaizdai, Vidiškių bažnyčios viršūnė.

Senadvario (Švenčionių) apžvalgos bokštas (26 m.)

Bokštas Sirvėtos regioniniame parke yra bokštas dvynys, jis toks pat kaip ir Ignalinos apžvalgos bokštas, skiriasi tik spalvomis. Bokštas dar vadinamas ir Kochanovkos (dabar kaimas susigrąžinęs senąjį Meilūnų pavadinimą) arba Švenčionių arba Meilūnų apžvalgos bokštu. Nuo bokšto atsiveria Šventos ir Sirvėtos kraštovaizdžio draustinių miškų panoramos, matyti giliame slėnyje tyvuliuojančio Bėlio ežero kontūrus.

Didžiasalio apžvalgos bokštas (12,5 m.)

Bokštas dėl savitos konstrukcijos dar yra vadinamas „Arka“. Iš bokšto apžvalgos aikštelės atsiveria Didžiasalio kaimo ir Sirvėtos regioninio parko kalvota kraštovaizdžio panorama, nuostabūs etnokultūrinio Didžiasalio kaimo vaizdai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite