Angle down Atgal

Apylinkes nuklojo juodas sniegas: žmonės pasibaisėję (vaizdo įrašas)

Anksčiau šiais metais poliarinis sūkurys didelę Šiaurės Amerikos teritoriją padengė spindinčiu, baltos spalvos sniego bei ledo sluoksniu, tačiau keliuose Sibiro regionuose pasirodęs sniegas tikrai nepriminė žiemos pasakos.

Metalert Ireland | Twitter
Metalert Ireland | Twitter

Žmonės kaip reikiant sunerimo išvydę, kad jų gyvenamas apylinkes nuklojo juodos spalvos sniegas.

Toks reiškinys pastebėtas Kemerovo regione, pietvakarių Sibire, Kuznecko anglies baseine, kuris laikomas šalies angliakasybos centru.

Nors gamtos ištekliais turtingi regionai pasitarnauja ir garantuoja savo gyventojams darbo pozicijas, visgi, tuo pačiu tai ir didžiulės taršos šaltinis. Būtent dėl to juodos spalvos sniegas uždengė Prokopjevsko, Kiseliovsko ir Leninsko miestus.

Žmonės nedelsdami pirštais pradėjo besti į netoliese esančią anglių kasyklą. Remiantis pranešimais, angliakasybos įmonė netinkamai vykdė dūmų filtravimą.

Gyventojai klausia ar taip sniegas atrodo pragare? Nes būtent toks gyvenimas jiems tapo šiose apylinkėse, kuriose jie, tikrąja to žodžio prasme, yra nuodijami.

Tai ne pirmas toks atvejis, kai Kemerovo gyventojai susidūrė su juodos spalvos sniegu. Dar gruodžio mėnesį atsakingos valdžios institucijos, kaip įtariama, dažė sniegą baltai, taip bandydamos paslėpti dulkių bei purvo nulemtą pilką sniego atspalvį, rašo iflscience.com.

Ir ši bėda aktuali ne tik Rusijoje.Temirtau, metalurgijos regionas centriniame Kazachstane, juodu sniegu buvo užklotas anksčiau šiais metais.

Su juodų anglies emisijų poveikiu susiduria ir Grenlandija, Himalajai ir net Arkties regionas.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite