Angle down Atgal

Aptarta tymų epidemiologinė situacija

Dėl pastaruoju metu sparčiai išaugusio sergamumo tymais, Pagėgių savivaldybės administracija 2019 m. gegužės 15 d. inicijavo pasitarimą su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamentu apie tymų protrūkio dinamiką Lietuvoje.

Į pasitarimą tymų epidemiologinei situacijai aptarti, buvo pakviesti Pagėgių savivaldybės asmens sveikatos priežiūros,ugdymo įstaigų, socialinių ir kitų savivaldybės įstaigų vadovai, darbuotojai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai bei kitų įstaigų atsakingi asmenys.

Pasitarime dalyvavo Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė, kuruojanti sveikatos sritį savivaldybėje. Mero pavaduotoja pasveikino susirinkusius dalyvius, paragino rūpintis savo sveikata ir kieikvienam prisimti asmeninę atsakomybę už savo sveikatą.

Nacionalinio Visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamento specialistai pristatė ir supažindino su teisės aktais, reglamentuojančiais užkrečiamųjų ligų prevenciją ir kontrolę, atsakinėjo į dalyvių pateiktus klausimus, kaip elgtis susirgus tymais ar įtarus šį susirgimą. Specialistai paaiškino kur kreiptis jei yra įtariamas susirgimas tymais, suteikė informaciją dėl tyrimo tikslingumo atlikimo asmenims, kurie nežino ar buvo skiepyti ar ne.

Po seminaro vyko bendras aptarimas, kurio metu dalyviai galėjo asmeniškai konsultuotis su Tauragės departamento specialistais įvairiais klausimais, kurie susiję su tymų profilaktika, kontrole ar kitais panašiais klausimais susijusiais su šiuo susirgimu. Taip pat buvo išplatinta dalomoji medžiaga - Tauragės departamento parengti lankstinukai apie tymų prevenciją ir kontrolę, kuriuose pateikta išsami ir naujausia informacija apie tymus.

Pagėgių savivaldybė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite