Angle down Atgal

Aptarta Skuodo rajono sveikatos apsaugos situacija

2017 m. gegužės 26 d. Skuodo rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir Skuodo rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė, Sveikatos apsaugos ministro patarėjas Darius Kazlauskas, VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojai Zigmas Juzumas ir Mindaugas Kundrotas.

Atvykę svečiai Skuodo rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose domėjosi jų veiklos rezultatais, aiškinosi, su kokiais iššūkiais susiduria medicinos darbuotojai Skuodo rajone, aptarė esamą Skuodo rajono sveikatos apsaugos situaciją.

Po apsilankymo Skuodo rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose susitikta su Skuodo rajono gyventojais. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narė Levutė Staniuvienė, Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, pavaduojantis administracijos direktorių, Kazys Viršilas, Skuodo rajono savivaldybės gydytojas Paulius Poškys, VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filialo vadovė Ramutė Berenienė, VšĮ Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Virginijus Kiguolis, VšĮ Skuodo greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė Dalia Mažeikienė.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga susitikime su Skuodo rajono gyventojais pristatė bendrą Lietuvos padėtį sveikatos apsaugos atžvilgiu, kalbėjo apie įvairias sveikatos sistemos problemas, kurios būdingos mažesniems rajonams.

Rajonuose, labiau nutolusiuose nuo didžiųjų Lietuvos miestų, jaučiamas jaunų kvalifikuotų gydytojų trūkumas. Taip yra todėl, kad ligoninėse, kuriose yra mažesni pacientų srautai, gydytojams nėra sudarytos tinkamos sąlygos išlaikyti aukštą kvalifikaciją. Gydytojams sunku neprarasti įgūdžių.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pristatė Lietuvos Respublikos Vyriausybės numatytą nutarimo pakeitimą dėl vaistų kainų mažinimo. Pakeitimo esmė – į kompensuojamųjų vaistų kainyną nebus įtraukiami vaistai, kurių kaina bus daugiau nei 10 proc. didesnė nei pigiausių vaistų referencinėse šalyse kaina. Patvirtinus naują kainyną, priemokos už vaistus sumažės apie 30 proc.

Susitikimo metu Skuodo rajono gyventojai domėjosi, ar Skuodo rajonui planuojama skirti naujų pirmosios-skubiosios pagalbos automobilių. Gyventojams pateikta informacija, kad ši problema yra užfiksuota, tačiau dar nėra tiksliai aišku, kada Skuodo rajonas gaus naujus greitosios pagalbos automobilius.

Susitikime taip pat spręstas vienas aktualiausių Skuodo rajono gyventojams klausimų apie pirmąją-skubiąją pagalbą Skuodo rajono vaikams. Diskusijos metu VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Zigmas Juzumas pateikė priežastis, kodėl VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filialo pirmosios-skubiosios pagalbos skyriuje vaikams skubioji pagalba nebus teikiama: VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninė neturi licencijos teikti sveikatos apsaugos paslaugas vaikams, VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filiale nėra pediatro, galinčio suteikti pirmosios-skubiosios pagalbos paslaugas vaikams. Nurodyta, kad darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val. pirmoji-skubioji pagalba teikiama VšĮ Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centre, taip pat pirmąją-skubiąją pagalbą darbo, švenčių ir poilsio dienomis visą parą teikia VšĮ Skuodo greitosios medicinos pagalbos stotis (pagalbos numeris 112). Vaikai gabenami į kitą artimiausią sveikatos apsaugos įstaigą, turinčią licenciją teikti pirmosios-skubiosios pagalbos paslaugas vaikams.

Susitikime taip pat keltas klausimas dėl VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filialo Vaikų ligų skyriaus atidarymo. Gyventojams paaiškinta, kad tokių galimybių tikrai nėra.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos atstovų klausta, ar būtų galimybė, esant poreikiui, dėl sveikatos priežiūros paslaugų kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą, esančią Latvijos Respublikoje Priekulėje. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga paaiškino, kad tai sudėtinga procedūra, kuri nebūtų veiksminga dėl atsiskaitymo už paslaugas procesų, kalbos barjerų ir pan.

Susitikime dalyvavę svečiai susirinkusiems pateikė naudingą informaciją apie planuojamas permainas sveikatos apsaugos srityje ir išsamiai atsakė į kiekvieną jiems pateiktą klausimą. Susitikimo metu gyventojų buvo prašoma pateikti savo pastebėjimus ir pasiūlymus. Žadėta į juos atsižvelgti.

Skuodo rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite