Angle down Atgal

Aptarė nusikalstamumo situaciją Ukmergės mieste ir rajone

Lapkričio 7 dieną Ukmergės rajono savivaldybės vadovai susitiko su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Ukmergės rajono policijos komisariato (RPK) pareigūnais ir aptarė pastarųjų mėnesių aktualijas rajone, aiškinosi apie galimus iškilusių problemų sprendimo būdus, saugesnės aplinkos kūrimo galimybes.

Susitikime dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, jo pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas, jo pavaduotoja Dalė Steponavičienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Kazlauskas, Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Inga Malinauskienė, Reagavimo skyriaus viršininkas Vladas Butkus ir bendruomenės pareigūnė Ingrida Dutkienė.

Tai pirmas toks susitikimas po įvykusios vadovų kaitos savivaldybės administracijoje.

Jame daugiausiai kalbėta apie policijos išaiškintą mieste siautėjančią penkių nepilnamečių gaują. Du 16-mečiai, du 14-mečiai ir vienas 12-metis yra iš trijų šeimų, kuriose trūksta socialinių įgūdžių, elementaraus auklėjimo, tėvystės, rūpinimosi, bendravimo įgūdžių. Nuo šių metų rugpjūčio iki lapkričio mėnesio nepilnamečiai įvykdė ne vieną kompiuterių, pinigų, mobilaus ryšio telefonų, alkoholinių gėrimų, cigarečių vagystę.

„Septyni ikiteisminiai tyrimai dėl įvairių vagysčių jau perduoti į teismą, šiai dienai komisariate yra atliekama dar vienuolika ikiteisminių tyrimų. Dėl įvykdytos vagystės lapkričio 4-ąją trys gaujos nariai buvo sulaikyti. Dviems iš jų šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo“, - sakė I. Malinauskienė.

Pasak pareigūnų, tai neįtikėtinai grubūs, įžūlūs ir nevaldomi vaikai, kurių kratosi ir mokytojai, ir tėvai. Kartu su savivaldybės vadovais pareigūnai svarstė, ką daryti, kokių priemonių imtis, jog būtų pažaboti nepilnamečių nusikalstami „žygiai“. Nuspręsta šiuo tikslu susirinkti dar kartą ir, pasikvietus su tuo susijusius įvairių sričių ekspertus iš kitų institucijų, numatyti konkrečius darbus.

Valdžios ir policijos atstovai aptarė ir kitą – eismo saugumo temą. V. Butkaus teigimu, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, rajone dvigubai daugiau – 4 – žuvusieji eismo įvykiuose .

„Pavojingiausia yra kelio A6 atkarpa nuo Ukmergės iki Jonavos. Čia daugiausiai įvyksta įvairių eismo įvykių, kurių bene pagrindinė priežastis - per didelis greitis. Mieste minimu laikotarpiu išvengta ypatingai skaudžių pasekmių“, - informavo V. Butkus.

Jam paantrino ir S. Kazlauskas, teigdamas, jog vairuotojų viršijamas greitis yra visos šalies problema. „Nė vienas rajonas neturi greičio matuoklių“, - tvirtino jis.

Kita pasitarime paliesta tema – nepilnamečių rūkymas prie mokymo įstaigų. I. Dutkienė informavo, kad policijos pareigūnai pertraukų tarp pamokų metu rengia reidus prie mokyklų ir tikrina vietas, kuriose moksleiviai renkasi parūkyti. „Vykstame ir į susitikimus su mokyklų direktoriais, klasių auklėtojais, dalyvaujame tėvų susirinkimuose. Manau, į kovą su nepilnamečių rūkymu būtina įtraukti ir jų tėvus, kurie dažnai net nežino, jog jų vaikas traukia dūmą“, - sakė pareigūnė.

Savivaldybės vadovai ir policijos pareigūnai kalbėjo ir apie visuomenę piktinančią vietą - Vytauto gatvėje, prie autobusų sustojimo stotelės, esančius du barus. Nuo ankstyvo ryto iki vėlumos čia renkasi stikliuko mėgėjai, kurie išėję iš barų svirduliuoja, rūko, šlapinasi ant kampų. Visą šį vaizdą mato ne tik kasdieniai praeiviai, pravažiuojantys žmonės, bet ir dviejų miesto gimnazijų moksleiviai, po pamokų čia ateinantys laukti po miestą kursuojančių autobusų.

Vienas iš minėtų barų (Vytauto g. 44-5) priklauso Zitos Paulikienės individualiai įmonei, o kitas (Vytauto g. 48-1) – bendrovei „Aiva ir sesė“.

„Reikia kažką daryti, kad stikliuko mėgėjai nuo 7 valandos ryto negalėtų ten gauti „pikto“ alaus“. Gal tų barų savininkai galėtų apsitverti savo teritorijas, padaryti kitus įėjimus, kad jų klientai kuo mažiau piktintų aplinkinius, - sakė R. Janickas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite