Angle down Atgal

Apšvietime – išmanieji sprendimai ir organinės lempos

Namų idėjų centro NIC atstovas Nerijus Urbonavičius pasakoja apie naujausias šių metų apšvietimo ir išmaniosios statybos tendencijas iš Vokietijoje vykusios parodos „Light + Building“:

– Apšvietimo dizaine justi nuoseklus perėjimas prie LED technologijos, todėl vis mažiau koncentruojamasi į šviestuvų dizainą ir daugiau dėmesio skiriama apšvietimo spalvai, kryptims, intensyvumui ir pan.

Tiesa, šviestuvo dizaino svarba išlieka. Naujausiose šviestuvų tendencijose vyrauja priešingybių derinimas: į natūralias medžiagas, tokias kaip mediena, bronza, stiklas ar popierius, integruojamos technologijos, kurios paslepiamos įvairiomis formomis. Šių metų madingiausios formos – geometrinės figūros.

Išmaniesiems sprendimams tampant mūsų kasdienybe, prie to prisitaiko ir apšvietimo įrangos gamintojai. Toks apšvietimas būna kontroliuojamas, naudojant mobiliųjų telefonų programėles ar reaguoja į žmogaus judėjimą įvairiose erdvėse.

Tačiau visa tai – tik ledkalnio viršūnė, lyginant su naujausia apšvietimo kryptimi OLED. Nustatyta, kad saulės išskiriamas mėlynosios šviesos kiekis yra atsakingas už mūsų produktyvumą ar miego hormono gamybą. OLED yra organinės lempos, kurios atkartoja saulės padėtį, šviesą, intensyvumą ir, bėgant dienai, jį keičia, kartu keisdamos arba prisitaikydamos prie žmogaus biologinio ritmo.

Pramonės g. 17B, Šiauliai

Tel. (8 37) 765 111

Darbo laikas: I–V 10–18 val., VI 9–15 val.

www.nicentras.lt

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite