REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 21 d. 13:37

Apskritojo stalo diskusija smurto artimoje aplinkoje klausimais

Šiauliai

Vaidos Sutkienės nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


76739

Kovo 19 d. vyko apskritojo stalo diskusija „Institucijų bendradarbiavimo stiprinimas smurto artimoje aplinkoje klausimais“. Susitikimą inicijavo Kelmės rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su VšĮ Lygių galimybių plėtros centru, kuris įgyvendina EK finansuojamą projektą „Koordinuotas tarpinstitucinis atsakas į smurtą: sąmoningumo didinimas ir praktikų kaita“.

Iniciatyvos tikslas – aptarti smurto artimoje aplinkoje situaciją Kelmės rajono savivaldybėje, identifikuoti gerąsias institucijų bendradarbiavimo praktikas ir įvertinti iššūkius, kylančius koordinuojant bendras pastangas.

Diskusijoje dalyvavo viešnios Lygių galimybių plėtros centro ekspertės Margarita Jankauskaitė ir Vilana Pilinkaitė Sotirovič, Tauragės moters užimtumo ir informacijos centro direktorė Nijolė Meilutienė.

Kelmės rajono savivaldybei atstovavo meras Vaclovas Andrulis, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, einanti Administracijos direktoriaus pareigas, Danutė Laivienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Reda Každailienė, Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros (Kelmė)prokurorė Diana Vileikienė, Kelmės rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Balčiūnienė, Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Kelmės rajone patarėja Vaida Linikienė, Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje specialistas Tomas Molotokas, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vilma Ancikevičienė, Kelmės socialinių paslaugų tarnybos direktorė Marytė Lencienė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Virginija Čerkauskienė.

Meras Vaclovas Andrulis kalbėjo, kad svarbiausias akcentas siekiant išvengti smurto pasireiškimo artimoje aplinkoje yra prevencinis darbas, į kurį turėtų įsitraukti ne tik atitinkamų sričių pareigūnai, bet ir bendruomenės, seniūnai, socialiniai darbuotojai. Matomi nedideli pokyčiai į gera, žmonių požiūris į smurtą yra pasikeitęs, tačiau sunkiau yra identifikuojamas psichologinis smurtas.

Tauragės centro direktorė Nijolė Meilutienė akcentavo, kad smurtas dažnai yra paslėptas, ypač ne rizikos grupės, inteligentų šeimose, kur niekas nepraneša apie smurto atvejus. Įsigaliojus naujai vaiko teisių apsaugos tvarkai, pastebima didelė pranešimų mažėjimo tendencija, nes bijoma, kad iš šeimų gali būti paimti vaikai. Kelmėje pranešimų sumažėjo maždaug dvigubai.

Ekspertė Margarita Jankauskaitė sakė, kad didžiausias iššūkis yra žemiausias socialinis sluoksnis – tai visos Lietuvos problema, ir aukštesnį statusą užimantys ir smurtą slepiantys žmonės. Visi diskusijoje dalyvavę specialistai kalbėjo apie smurto artimoje aplinkoje situaciją jų kuruojamoje srityje. Vykdoma švietėjiška veikla ir aktyvus tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

smurtas2-26959.jpg

smurtas3-26960.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA