Angle down Atgal

Apskritojo stalo diskusija „Ką reiškia mylėti savo šalį: tikrasis ir tariamasis patriotizmas“

Kovo 12 d. Šiaulių universiteto gimnazijoje vyko respublikinio rašinio konkurso „Ką reiškia mylėti savo šalį: tikrasis ir tariamasis patriotizmas“ finalinis renginys – apskritojo stalo diskusija, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Renginį pradėjo ŠU gimnazijos folkloro studija „Čiūto“ kūriniu „Yra šalis“, apdainuojančiu didingą Lietuvos praeitį. Diskusiją moderavusios lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Vida Marcišauskaitė ir muzikos mokytoja ekspertė Rasa Stoškuvienė pasveikino susirinkusiuosius su gražia švente bei pakvietė visiems garsiai pasvarstyti: kas gi yra patriotizmas, ką žmogus turi atlikti, kad būtų tikrasis patriotas, ar tai kasdieniai geri darbai, ar žygdarbiai? Kuo skiriasi pilietiškumas ir patriotizmas?

Džiugu, kad į renginį atvyko ir savo mintis, įžvalgas išsakė ne tik mokiniai, mokytojai, bet ir žinomi visuomenės veikėjai: istorikė, nacionalinės ekspedicijos dalyvė, visuomeninių projektų organizatorė Luka Sinevičienė, karininkas, kapitonas Tomas Šivokas, kuris buvo ir vienos iš pirmųjų ekspedicijos „Misija – Sibiras“ dalyvių. Susimąstyti verčiančių idėjų, minčių negailėjo muzikantas, kūrėjas, legendinės grupės „Bix“ būgnininkas Gintas Gasevičius bei menininkas, kūrėjas Gediminas Beržinis. Į diskusiją įsilieję mokiniai dar kartą parodė, kad jaunoji karta didžiuojasi savo gimtuoju kraštu, brangina jį, mąsto, kaip skatinti patriotizmą žmoguje.

Renginio pabaigoje buvo apdovanoti rašinio konkurso Apskritojo stalo diskusija „Ką reiškia mylėti savo šalį: tikrasis ir tariamasis patriotizmas“ nugalėtojai. Konkurse dalyvavo mokinių iš visos Lietuvos. Vertinimo komisija perskaičiusi konkurso dalyvių kūrybinius darbus išskyrė pačius ryškiausius ir nutarė pirmąją vietą skirti Karolinai (Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija, IV kl.), antrąją – Urtei (Šiaulių „Romuvos“ gimnazija), trečiąją – Lukui (Radviliškio savivaldybės Sidabravo gimnazija, III kl.) ir ketvirtąją – Lukui (Šiaulių profesinio rengimo centras, III kl.). Sveikiname!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite