Apsišaukėliai siūlo pirkti stebuklingai sąnarių ligas išgydančio tepalo

Vilnius
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pastaruoju metu labai padaugėjo piktybiškai sukurtų interneto svetainių, kuriose skelbiama klaidinama ir tikrovės neatitinkanti informacija apie preparatus, neva leidžiančius greitai ir efektyviai atsikratyti vienokių ar kitokių ligų bei sveikatos sutrikimų. Tinklalapiuose minimą produkciją dažniausiai siūloma įsigyti su „didžiule“ akcija.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) vien per pastarąsias kelias dienas gavo 5 skundus dėl aptikto tinklalapio, kuriame rašoma apie Nacionalinę kovos su atraminio judamojo aparato (sąnarių) ligomis programą „Sveika Lietuva“ ir reklamuojamas vienas konkretus produktas - kremas „Hondrocream“.

Tinklalapis sukurtas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vardu, naudojamas ministerijos logotipas. Cituojamas neva autoritetingas asmuo, „medicinos mokslų daktaras, profesorius Arūnas Bubnavičius“. Toks gydytojas - neegzistuoja. Tinklalapyje pasirinkus bet kokią antraštę, patenkama į minėto produkto reklaminį puslapį.

VVKT panašių skundų iš gyventojų yra gavusi ir anksčiau. Siekiant išvengti melagingos informacijos sklaidos, buvo kreiptasi į atsakingas institucijas, taip pat į teisėsaugą. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad produktas „Hondrocream“ - Lietuvoje neregistruotas kosmetikos gaminys. O informaciją apie jį skleidžiantis asmuo - ne Lietuvoje registruota bendrovė.

VVKT atkreipia dėmesį, kad vartodamas abejotinos vertės produktą, žmogus rizikuoja savo sveikata. Taip pat perspėja, kad gyventojai turėtų rinktis tik patikrintus, Lietuvoje registruotus vaistinius preparatus ir gydymosi būdus.

Svarbu žinoti ir tai, kad prekyba vaistais ar kosmetikos gaminiais, taip pat jų reklama nėra SAM veiklos sritis, tad tai turėtų būti vienas pirmųjų indikatorių žmonėms atskiriant - tiesa ar melas skelbiamoje informacijoje.

ELTA