Angle down Atgal

Aplink pasaulį keliaujantis Karolis Mieliauskas dėl lietuvių nusuko nuo tiesiausio kelio

Druskininkietis Karolis Mieliauskas vienas motociklu keliauja aplink pasaulį. Ir nors pervažiuoti Rusiją galima beveik vienu keliu tiesiai, jis jau ketvirtą kelionės dieną nusuko nuo pagrindinio kelio, nes panoro aplankyti toli nuo namų gyvenančius lietuvius. Motociklininkas nuo Kazanės nusuko link Permės, kurioje gyvena iš Druskininkų kilę Tomas ir Simas.

Jie – gerbiami vietos verslininkai, gerai įsitvirtinę, sukūrę šeimas. Kaip juokavo, būtent meilė čia ir atvedė. Tačiau tautiečiai išlaikė lietuvybę, ją vertina. Vaikai kalba lietuviškai.

„Susitikome su Tomu ir Simu. Labai malonu būnant taip toli nuo Lietuvos sutikti lietuvius. Jiems tikriausiai irgi smagu sulaukti lietuvių namuose, mat sutiko su puota. Pas juos tautiečiai į Permę užklysta retai. Dar smagiau, kad jie – tūli druskininkiečiai. Kasmet bent po mėnesį ar du praleidžia Druskininkuose. Vakaras neprailgo“, - prasiminė Karolis.

Jis įgyvendino savo pažadą ir pakvietė Tomą su Simu su šeimomis atvykti į žaidynes Druskininkuose po dviejų metų. Tačiau užuot palinksėję galvomis lietuviai sakė planuojantys vos tik pasitaikius patogiai galimybei grįžti gyventi į Druskininkus visam laikui su šeimomis. Tai jų gimtinė, jiems tai mieliausias miestas šioje žemėje.

K.Mieliausko kelionę aplink pasaulį remia Druskininkų savivaldybė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite