Angle down Atgal

Apleistų pastatų sąrašas sutrumpėjo kone perpus

Politikams kaip ir kasmet teikiamas patvirtinti Klaipėdoje esančių apleistų arba netvarkomų pastatų sąrašas. Šiemet jame - tik 7 objektai. Pavyzdžiui, pernai buvo kone dvigubai daugiau - 13.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjo Gedimino Pociaus, yra buvę ir tokių metų, kai į šį „juodąjį“ sąrašą patekdavo ir per 30 tinkamai neprižiūrimų objektų. Tad tarsi būtų galima džiaugtis, kad situacija mieste gerėja. Visgi liūdna dėl to, kad jame yra tokių objektų, kurie minėtame sąraše fiksuojami daugybę metų ir situacija nė kiek nesikeičia. Vienas tokių - buvusio „Baltijos“ kine teatro griuvėsiai.

„Netvarkomas arba apleistas, arba nenaudojamas, arba naudojamas ne pagal paskirtį nekilnojamojo turto sąrašas“, - taip tiksliai vadinasi minėtas dokumentas.

Šiame sąraše esančių nekilnojamojo turto objektų savininkams atsiranda prievolė mokėti didžiausią, koks tik yra nustatytas mūsų šalyje, - 3 procentų dydžio nekilnojamojo turto tarifą. Pavyzdžiui, kitų neapleistų pastatų savininkams šiemet Klaipėdoje taikomi kur kas mažesni - 0,8 ir 0,5 proc. dydžio tarifai.

„Apleistų pastatų savininkus tiek Savivaldybės administracijos darbuotojai, tiek Klaipėdos miesto tarybos komitetai yra ne kartą išsikvietę. Be abejo, jie žeria pažadus, kad tuoj bus parengtas projektas, prašys statybos leidimo, bet pažadai taip ir lieka pažadais. Dar didesnių nekilnojamojo turto mokesčio tarifų negalime taikyti, nes maksimalus jo dydis yra nustatytas įstatyme. Tiesa, yra dar vienas tramdymo būdas - apleistų žemės sklypų sąrašas. Ten taikomas gerokai labiau padidintas žemės nuomos mokesčio tarifas. Tas sąrašas yra šiek tiek veiksmingesnis, nes apsileidėliams labiau kerta per kišenę„, - pasakojo G. Pocius.

Jo žiniomis, dažniausiai situacija į gera pasikeičia tuomet, kai apleistas pastatas parduodamas ir patenka į kitas rankas.

Apsileidėliai

  • Artojo g. 6 esančios stalių dirbtuvės, lentpjūvė, gamybos cechas, šaltkalvių dirbtuvės;
  • Didžiojoje Vandens g. 28A esantis ūkinis pastatas;
  • Nemuno g. 47 esantis gyvenamasis pastatas;
  • Prano Lideikio g. 1A esantis pastatas - kioskas;
  • Svajonės g. 25 esanti vandentiekio siurblinė, gamybinės dirbtuvės;
  • Šaulių g. 40A esantis tualetas;
  • Žvejų g. 3 esantis pastatas - buvęs kino teatras.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite