Angle down Atgal

Aplankytos mokyklos

Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė, kuruojanti švietimo savivaldybėje sritį, pradeda vizitus į ugdymo įstaigas. Siekiama susipažinti, apžvelgti situaciją, įvertinti esamą padėtį, pabendrauti su vadovais, išklausyti rūpesčius ir džiaugsmus.

„Pati būdama pedagogė, turiu supratimą apie ugdymo procesą, tačiau ši apžvalga platesnė, juk mokykla – ne tik mokiniai ir pedagogai bei ugdymo programos“, – kalbėjo Vicemerė ir kartu su Pagėgių savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Virginija Sirvidiene apsilankė Piktupėnų ir Natkiškių pagrindinėse mokyklose.

Piktupėnų mokykla viešnias pasitiko spalvingai išpuošta mokyklos aplinka. Spalvomis švietė ne tik pavasarinės gėlės, bet ir išpuošti langai, įvairių projektų metu pagamintos „besišypsančios“ gėlių dėžės, mini paveikslų sodas ir kitokios estetiškos aplinkos detalės. Paklausta apie rūpesčius ir džiaugsmus mokyklos direktorė Loreta Zinovjevienė pasidžiaugė, kad laimėtas projektas, kurį mokykla vykdys visą vasarą, tuo didinant vaikų užimtumą vasaros metu. Pasak direktorės, mokyklos pedagogai itin aktyvūs, dalyvauja įvairioje projektinėje veikloje, pritraukdami mokinius įdomiai, turiningai veiklai.

Šiuo metu mokykloje mokosi per 70 mokinių ir kitiems metams mokinių skaičiaus sumažėjimas nenumatomas. Tačiau tolimesnėje perspektyvoje padėtis tampa vis liūdnesnė – mokinių mažės. Direktorė akcentavo šiltą pedagogo ir mokinio santykį, nes nedidelės gyvenvietės žmonės pažysta vienas kitą, rūpinasi ne tik ugdymosi rezultatais, tačiau, pasak direktorės, beveik visais socializacijos poreikiais ir reikmėmis. Kalbą direktorė užbaigė liūdna naujiena apie tekantį mokyklos stogą, tačiau patikino, kad dės vietines, bent minimalias pastangas padėčiai taisyti.

Natkiškių pagrindinės mokyklos direktorė Genovaitė Švalkūnienė su šypsena pasakojo apie nuolatinius savo mokyklos mokinių sportinius pasiekimus. Tiek pergalės, tiek vaikai vienas kitą motyvuoja siekti rezultatų, todėl mokyklos fojė svečius džiugiai pasitinka „šlovės siena“ iki viršaus nukrauta įvairių sportinių varžybų trofėjais. Natkiškiuose, pasak direktorės, kitąmet planuojama sulaukti 70 mokinių. Direktorė akcentuoja individualų mokytojo ir mokinio santykį, socialinių vaiko poreikių patenkinimo svarbą. Didžiausia problema įvardintas socialinio pedagogo mokykloje nebuvimas. Šis darbas atitenka visiems mokyklos pedagogams ir darbuotojams.

Gražių žodžių direktorė nestokoja puikiai komandai, kai rengiant mokyklos šventes, iškilus problemai ar įgyvendinant projektą stojama petys petin ir dirbama. Mokykloje apstu įvairių renginių, smagių veiklų, muzikos, edukacijų. Išskirtinio padėkos žodžio, pasak mokyklos vadovės, nusipelno mokinių tėveliai, jų geranoriškumas, bendradarbiavimas su mokykla. Tėveliai ir bendruomenės nariai mokyklai skiria savuosius du procentus gyventojų pajamų mokesčio, iš kurių naujinama kompiuterių bazė, perkamos švaros, higienos prekės, kopijavimo popierius. Ūkinė mokyklos dalis gana nuskurdusi, patalpos reikalauja remonto, tačiau optimistiškai nusiteikusi direktorė kalbėjo, kad jos vadovaujamoje mokykloje jauku nuo vaikų šypsenų ir geranoriškų tarpusavio santykių.

Vicemerė patikino aplankytų mokyklų vadoves, kad tikrai sieks palankaus sprendimo lėšų skyrimo klausimu einamajam patalpų remontui.

Pagėgių savivaldybė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite