Angle down Atgal

Apklausa: praėjusiais metais augo kas ketvirto vartotojo išlaidos elektrai

Beveik du trečdaliai šalies gyventojų sako, kad jų išlaidos elektrai pernai nepasikeitė, o kas ketvirtas tikina, jog jos išaugo, rodo elektros tiekimo bendrovės „Elektrum Lietuva“ užsakymu atlikta apklausa.

Tyrimų bendrovei „Spinter tyrimai“ atlikus reprezentatyvią šalies gyventojų apklausą paaiškėjo, kad, lygindami namų ūkių išlaidas elektrai su 2019 metais, jokių pokyčių nepajuto 60 proc. respondentų. Penktadalis apklausos dalyvių teigė, kad jos išaugo iki 20 proc., o 4 proc. – kad brango daugiau kaip 20 procentų.

„Elektrum Lietuva“ verslo vystymo projektų vadovas Henrikas Gaidamavičius sako, kad kainų ir išlaidų klausimu vartotojų nuomonė dažnai neatitinka statistikos ir tai nėra vien subjektyvumo klausimas ar išankstinis nusistatymas, kad visos prekių ir paslaugų kainos vien tik auga.

„Neužmirškime, kad nuo 2020 metų pradžios reguliuojama elektros kaina padidėjo apie 15 proc. Didžiausia dalis vartotojų nepajuto palengvėjimo asmeniniuose biudžetuose greičiausiai todėl, kad praėję metai ir COVID-19 pandemija jau antrą kartą gana ilgam laikui nemažą dalį žmonių „uždarė“ namuose. Natūralu, kad apšvietimo, įrenginių veikimo bei įkrovimo išlaidos, taip pat intensyvesnė buitinė veikla dalį išlaidų elektrai perkėlė į asmenines sąskaitas“, – pranešime sako H. Gaidamavičius.

„Litgrid“ duomenimis, pernai trečią ketvirtį elektros vartojimo lygis šalyje kito nežymiai, tačiau pasikeitė jo struktūra: pramonėje per metus sumažėjo 6 proc., paslaugų sektoriuje smuktelėjo 1 proc., o gyventojų išaugo 7 proc. Apklausos metu paaiškėjo, kad didžiuosiuose miestuose, kuriuose yra daugiausiai tarnautojų ir biurų darbuotojų, elektros išlaidų augimą pastebėjo 29 proc. gyventojų, mažesniuose miestuose ir rajonų centruose – 20,5 proc., o regionuose – 20 proc. respondentų.

Didžiausią elektros sąskaitų padidėjimą pernai sako pajutusios namų šeimininkės (8 proc.), o tarp priešingą efektą pajutusiųjų daugiausiai ūkininkų. 12,5 proc. pastarųjų laikosi nuomonės, kad pernai jų išlaidos elektrai sumažėjo iki penktadalio.

Apklausos duomenimis, išlaidų elektrai sumažėjimą pernai pajuto 7 proc. gyventojų. Iš jų 6 proc. sako, kad išlaidos aptirpo iki 20 proc., 1 proc. tikino, kad sutaupė daugiau kaip 20 procentų.

Gana reikšminga dalis vartotojų pripažįsta nežinantys, kaip pasikeitė jų elektros sąskaitos, – tokių yra 9 procentai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite