REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2019 m. Vasario 14 d. 11:42

Apklausa: Lietuvoje 97 proc. darbdavių planuoja kelti algas

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


71928

Įmonės „PwC“ vykdytos apklausos rezultatai atskleidė, kad šiemet net 97 proc. Lietuvos įmonių vadovų planuoja kelti algas. Didžioji dalis bendrovių - 41 proc. - darbo užmokestį didins iki 10 proc., ir tik 4 proc. planuoja išlaikyti tą patį atlyginimų lygį.

Tokį sprendimą įmonės priėmė susidūrusios su iššūkiais pritraukti talentus. Augantys atlyginimai taip pat įvardijami ir kaip didžiausios grėsmės verslo plėtrai.

Kaip teigiama įmonės pranešime, atlikus 160 didžiausių verslo įmonių vadovų apklausą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, paaiškėjo, kad kaimyninių Latvijos ir Estijos įmonių vadovai taip pat planuoja kelti atlyginimus, o talentų trūkumą įvardina kaip itin aktualią problemą.

„Lietuvos ir kitų Baltijos šalių vadovams talentų trūkumas, kaip ir ankstesniais metais, išlieka esmine verslo plėtrą ribojančia problema. Šių metų apklausa parodė, kad besitęsiantis atlyginimų didinimas, siekiant išlaikyti darbuotojus, pradeda kelti grėsmę Lietuvos įmonių konkurencingumui“, - sakė „PwC“ vadovaujantis partneris Lietuvoje Rimvydas Jogėla.

Pasak „PwC“ apklausoje dalyvavusių Lietuvos įmonių vadovų, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas yra viena iš esminių verslo rizikų, kuri gerokai stabdo verslo augimą ir užkerta kelią naujoms plėtros galimybėms. Dėl to gali kristi įmonės kokybės standartai ir klientų pasitenkinimas gaunamomis paslaugomis. Su darbo jėga susiję iššūkiai taip pat trukdo diegti naujas technologijas.

Įmonės duomenimis, apie 77 proc. apklaustųjų mano, kad darbo užmokesčio didėjimas ir kvalifikacijos, reikalingų kompetencijų trūkumas, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas, gebėjimų prieinamumas (64 proc.) - didžiausios grėsmės ir trukdžiai tolesnei verslo plėtrai.

Kartu 86 proc. apklausoje dalyvavusių Lietuvos įmonių vadovų mano, kad rasti darbuotojus tapo sunkiau, ir tik 3,5 proc. teigia, kad tapo lengviau. Latvijoje ši problema dar didesnė - 93 proc. mano, kad pritraukti žmones į savo verslo sektorių tapo sudėtingiau. Estijoje šis klausimas taip pat aktualus (75 proc. sako, kad įdarbinti tampa darosi sunkiau).

Kaip teigiama pranešime, paklausti, kokiomis unikaliomis ar universaliomis priemonėmis planuoja pritraukti ir išlaikyti specialistus, Lietuvos respondentai atsakė, kad planuoja peržiūrėti turimus procesus ir juos automatizuoti arba robotizuoti (53 proc.), samdyti darbuotojus iš užsienio šalių (55 proc.), intensyviai dirbti su mokymo įstaigomis (45 proc.), taip pat taikyti kitas priemones, kaip daugiau dėmesio skirti darbuotojų įtraukimui ir įvairovei, investuoti į nuolatinį mokymą ir geresnes persikvalifikavimo galimybes, gerinti darbuotojų sveikatą ir gerovę (darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą), taikyti naujus lankstaus darbo būdus (pvz., darbas nuotoliniu būdu).

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA