Angle down Atgal

Apklausa: daugumai gyventojų padėtis šalyje blogėja

Septyni iš dešimties Lietuvos gyventojų mano, kad pastaruoju metu reikalai šalyje blogėja, rodo balandžio apklausa. Tokią nuomonę pareiškė 72 proc. apklaustų 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų. Daugiau nei ketvirtadalis (27 proc.) respondentų teigė, kad padėtis šalyje krypsta į gerąją pusę. 1 proc. apklaustųjų neturėjo nuomonės šiuo klausimu. 

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ balandžio 26-gegužės 7 dienomis atlikta apklausa atskleidė, kad per pastarąjį mėnesį gyventojų nuomonė šiuo klausimu nepakito, o lyginant su gyventojų atsakymais prieš metus (2016 m. balandį), nurodančiųjų situacijos pablogėjimą šalyje padaugėjo 7 procentiniais punktais. 

Nuomonę, kad šalyje reikalai krypsta į gerąją pusę, dažniau išsakė jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (daugiau kaip 900 eurų), vadovai, studentai ir moksleiviai bei specialistai ir tarnautojai, dirbantys valstybiniame sektoriuje, dešiniųjų politinių pažiūrų respondentai. 

Daugiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės (79 proc. mano, kad reikalai šalyje pastaruoju metu blogėja), gyvenantieji kaimo vietovėje (83 proc.), respondentai su nebaigtu viduriniu išsilavinimu (78 proc.) bei su mažiausiomis šeimos pajamomis - iki 550 eurų per mėnesį (83 proc.), pensininkai (84 proc.) bei bedarbiai (79 proc.). Taip pat rusų (94 proc.) bei lenkų (93 proc.) tautybių gyventojai, kairiųjų pažiūrų respondentai (83 proc.). 

Gerėjančią padėtį šalyje kiek dažniau linkę įžvelgti trijų partijų rėmėjai: Liberalų sąjūdžio (46 proc. iš jų nurodė, kad reikalai gerėja), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (37 proc.) bei Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (34 proc.). Didžiausi pesimistai šiuo metu yra Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjungos (86 proc. iš jų mano, kad reikalai šalyje blogėja), partijos „Tvarka ir teisingumas“ (85 proc.) bei Darbo partijos (80 proc.) rinkėjai.    

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite