Angle down Atgal

Apie teismų darbą – iš pirmų lūpų

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos konferencijų salėje surengtas kitų šalies miestų bibliotekų lankytojams jau tradicija tapusios akcijos „Teisėjas bibliotekoje“ renginys. Su bibliotekos lankytojais bendravo Marijampolės apylinkės teismo pirmininkas Laimondas Noreika ir šio teismo Marijampolės rūmų teisėjos Ingrida Navickienė ir Rūta Neveckienė.

Marijampolės apylinkės teismo teisėjus ir renginio iniciatorę teismo raštinės skyriaus patarėją Giedrę Arbačiauskaitę susirinkusiam jaunimui pristatė Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vaida Juselytė.

Su teismų sistema, teismų veikla supažindino teisėja I. Navickienė. Ji susirinkusiems taip pat paaiškino, kur ir kaip galima pradėti civilinę bylą, supažindino su reikalavimais, kurie keliami asmenims, norintiems tapti teisėjais, taip pat paaiškino, kokį kelią pretendentams į teisėjus tenka nueiti, kol juos Prezidentas paskiria eiti šias atsakingas pareigas.

Teisėja R. Neveckienė jaunimui papasakojo apie iššūkius ir problemas, su kuriomis teismai susidūrė ir susiduria Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare. Susirinkusiems buvo įdomu sužinoti, kur nagrinėjamos skyrybų ir vaiko buvimo vietos nustatymo bylos, kai tėvai gyvena skirtingose Europos Sąjungos šalyse ar vienas – Europos Sąjungoje, o kitas, pavyzdžiui, Baltarusijoje. Įdomios informacijos teisėja pateikė ir apie problemas, kylančias dėl gyvybės langeliuose paliktų ir įvaikintų kūdikių biologinių tėvų bandymų juos susigrąžinti, taip pat apie lytį pakeitusių asmenų asmens duomenų pakeitimą ir dokumentų išdavimą teismo keliu, apie nesusituokusių, bet drauge gyvenančių asmenų turto dalybas. Buvo įdomu išgirsti ir apie problemas, kurių iškyla dėl vienos lyties partnerių drauge užgyvento turto dalybų ar paveldėjimo.

Daug metų Marijampolės kriminalinėje policijoje dirbęs ir jai vadovavęs, o dabar jau 20 metų teisėju dirbantis teismo pirmininkas teisėjas L. Noreika trumpai pristatė baudžiamosios teisės atsiradimo pagrindus, paaiškino, kada atsiranda baudžiamoji atsakomybė, taip pat apžvelgė baudžiamųjų bylų nagrinėjimo ypatumus pirmos instancijos teisme, kasacinių ir apeliacinių bylų procesus. Renginio dalyviams buvo įdomu sužinoti, kad viešuose administracinių, civilinių ir baudžiamųjų bylų procesuose gali dalyvauti ir juos stebėti su nagrinėjamomis bylomis visiškai nesusiję asmenys. Svarbu, kad jiems jau būtų sukakę 16 metų.

Baigiantis renginiui teisėjai atsakė į susirinkusiųjų klausimus, o paskui apžiūrėjo renovuotą ir pertvarkytą biblioteką.

Ričardo Pasiliausko nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite