Angle down Atgal

Apie jaunimo problemas kalbėta su viceministru

Rietavo savivaldybėje lankėsi socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis, ministerijos Šeimos ir bendruomenių departamento Jaunimo skyriaus vedėja Jolanta Sakalauskienė, Jaunimo reikalų  departamento direktorius Vydūnas Trapinskas. Susitikime su Savivaldybės meru Antanu Černeckiu, administracijos direktorium Vytautu Dičiūnu, Savivaldybės jaunimo koordinatoriumi Egidijum Gricium, kitais administracijos, jaunimo organizacijų ir įstaigų atstovais diskutuota apie jaunimo politikos stiprinimą vietos lygmeniu.

E. Gricius svečiams pateikė bendrą informaciją apie jaunų žmonių Savivaldybėje skaičių, jaunimo organizacijas, neformalias grupes ir jų veiklą, apie niekur nedirbantį, nesimokantį ir darbo biržoje neužsiregistravusį jaunimą, kurį labai sunku įtraukti į bendrą veiklą. Pastarasis klausimas domino ir jaunimo reikalų departamento direktorių V. Trapinską. Viceministras kalbėjo apie jaunimui aktyvinti ir veiklai skatinti skiriamus projektus, klausė, ar jie buvo naudingi Rietavo savivaldybei. Meras A. Černeckis patvirtino, kad tokie projektai išties reikalingi ir naudingi, tačiau, gaila, trumpalaikiai – vos viena ar kita veikla įsibėgėja, finansavimo nebelieka. Jis pabrėžė, kad didelės įtakos turi tarptautinis Savivaldybės bendradarbiavimas, nes jaunimas kviečiamas savanoriauti, patirtimi su jaunais žmonėmis dalijasi ir į Rietavą iš kitų šalių atvykę savanoriai.

Pasak mero, jaunimu Savivaldybėje išties rūpinamasi – įsteigtas atviras jaunimo centras, yra baseinas, sporto aikštelės, žirgynas. Beje, jo manymu, sulaikyti jaunus žmones padėtų ir būsto problemos sprendimas. Jeigu jiems būtų pasiūlytas gyvenamasis plotas, o ne tik darbas, galbūt nereikėtų dejuoti, kad jauni žmonės bėga į sostinę ar kitus didelius miestus. Su tokiomis mintimis sutiko ir  E. Bingelis, tad pasiūlė aktyviau dalyvauti ministerijoje ir kitose institucijose svarstant jaunimo reikalus.

Po diskusijų svečiai trumpam užsuko į Rietavo atvirą jaunimo centrą.

Rietavo savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite