Angle down Atgal

Apie jauną pareigūną su mento mentalitetu, kuriam išprievartauta 18-metė turėjo mažiau raitytis

Jis yra vienas iš daugelio, kuriuo visuomenė sako pasitikinti. Ir policija didžiuojasi tomis apklausomis. Tuo metu jis didžiuojasi savo publikuojamomis nuotraukomis instagrame ir jų prierašuose sako, kad dirbti Tėvynei – tai jo pareiga. O vyro išprievartautai merginai jis pataria mažiau lakti ir raitytis, nes tada „nieko nebus“. Ir kiek mumyse tokio paties ubagiško ir mentiško mąstymo?

Deja, daug. „Pati kalta, teisingai pareigūnas pasakė“. Tokie komentarai internete, parašyti turbūt gavus pagaliu per galvą, yra ne pati didžiausia problema, kurią Lietuva išgyvena. Tačiau jie atskleidžia visą mūsų tautos vyrų esmę – kad mes vis dar esame mužikai, kurie į moteris žvelgia kaip į antrarūšį padarą. Tuomet tie patys bambukai šnypščia, kad jos išvažiuoja į užsienį ir išteka už musulmonų, parodžiusių joms daugiau pagarbos nei mūsų Europos valstybės vyrai neskalbtomis kojinėmis (nes kam skalbti, jei ji išskalbs).

Ir jei nežinotum, koks jaunas šio pareigūno amžius, sakytum, kad jis pats gerus 40 metų buvo kalėjime, kuriame pusė kalinių sėdėjo už išžaginimus ir baubė, kad čia juos neteisingai pasodino, kad jos pačios buvo kaltos.

O visi tie buduliai su vienu smegenų vingiu, pritariamai linksintys į šio jauno pareigūno pasakymą, ir teigiantys, kad vaikinukas teisingai pasakė, tėra skudurai, kuriuos reikėtų priverstinai uždaryti į psichiatrijos ligonines ilgai terapijai. Visų pirma, žmonės gali būti uždaryti priverstinai į psichiatrijos ligonines, kai kelia grėsmę sau arba aplinkiniams. Tai tie buduliai kelia grėsmę aplinkiniams, nes tokiais pasakymais žaloją visą jauną kartą – jau sužalojo ir tą jauną pareigūną. Štai jauna karta, girdėdama iš savo tėvų, politikų ir, deja, policijos pareigūnų, kad „jos pačios kaltos“, išmoksta negerbti žmonių teisių - į seksualinį apsisprendimą taip pat. Tuomet ir turim Jurbarko atvejį, kai vienas snarglys sugalvoja, kad dabar jis gali daužyti merginą ir ją prievartauti. Turim tuos visus patėvius ir netgi tėvus, kurie prievartauja savo pačių mažamečius vaikus. O gal jiems irgi reikia mažiau lakti ir raitytis, ir tada tikrai nieko nebus, pareigūne?

Per tuos visus nei moterų, nei pačių savęs negerbiančius mąstytojus, prie butelio svaičiojančių, užauga karta, kurios mąstymas – tarytum to buko neandertaliečio, gyvenančio primityviais instinktais.

Užauga ir Nepriklausomos Lietuvos auklėti pareigūnai, kurie, deja, turi mento mentalitetą. Štai ir turim tokius pasakymus, kad gerti ir mažiau raitytis reikia.

Žinoma, pareigūnas ne kvailas, puolė atsiprašinėti. Tame pačiame instagrame dabar jis barsto sau galvą pelenais ir prisiekinėja, kad nenorėjo įžeisti išprievartautos merginos, kad nepateisina jokio smurto. Ačiū Dievui, jame dar liko šiek tiek sveiko mąstymo kruopa ir kitąkart prieš drėbdamas nusikaltimo aukai į akis mintį, leidžiančią suprasti, kad ji pati kalta, šis pareigūnas dar gerai pagalvos, ar verta tą daryti.

Tačiau kartu apima neviltis pagalvojus, kad jeigu vaikinas jau drįso taip parašyti viešai, tai ką jis vis dėlto galėjo prikalbėti savo iškvietimų metu. Kai nebuvo tų visų tūkstančių jo instagramo sekėjų šalia ir niekas nieko nematė, negirdėjo, nepaprotino.

Ir ko išvis vertas toks teisingumo gynėjo atsiprašymas? Jeigu nebūtų taip išties galvojęs, vargu, ar būtų rankos kilusios išvis rašyti tokias bjaurybes.

Pagal idėją, policininkas, kuris išprievartautai 18-metei sako, kad jai reikia mažiau lakti ir raitytis, nevertas net nudriskusios policijos uniformos su vienu nuplyšusiu kerzu. Ir jokie atsiprašymai čia jau negali padėti. Nes toks pareigūnas nėra tas, kuriam rūpėtų apginti auką – jo iškrypęs pasisakymas tą puikiai parodo. Nes šitam pareigūnėliui rūpėjo nebent įsikelti gražią nuotrauką į instagramą. Jis nežinojo nieko, kas įvyko tos merginos atveju, bet jau pareiškia, kad jai „mažiau lakti ir raitytis reikia“. Toks pasakymas tarytum leidžia aiškiai suprasti – tu kalta dėl to, kaip šlykščiai su tavimi pasielgė kitas. Nelogiška, bet jis taip manė ir tą parašė. Tai aš nežinau, kaip gali pareigūnas, kuris yra toks šališkas, gerai ištirti bylą. Nes kaip tu gali tirti, jei jau tau ir taip viskas aišku, kad „pati kalta“.

Todėl tikiuosi, kad šitas pareigūnėlis niekada tų bylų netyrė ir netirs.

Nes toks neištirtų nusikaltimo net jei žulikas pats ateitų į policiją, viską prisipažintų ir dar pateiktų visus įrašus, įrodančius jo veiką. Šitas turbūt galvotų, kad juk bylos nenufotografuosi ir į instagramą neįkelsi. O juk taip smagu, kai visi jame mato, kad dėvi uniformą. Tik kad toks uniformos esi nevertas.

Kadangi bent viešai atsiprašė, nelinkėsiu jam pirdolinti lauk iš darbo. Toks tinka visą likusį gyvenimą budėti prie trikojų. O tiems visiems buduliams su vienu smegenų vingiu, kurie šventai įsitikinę, kad jis tiesą pasakė, linkiu kovoti prieš tuos trikojus taip, tarytum kovojama už motiną, Dievą ir Tėvynę. Kol visi jūs ten kalsitės, likę mėgins kurti valstybę be pareigūnų su mentų mentalitetu.

Viliuosi pavyks.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite