Angle down Atgal

Apgynė teisę turėti savo nuomonę dėl Trakų ateities

„Galvė“ praėjusių metų vasarą rašė publikacijas su prognozėmis, kad pasaulio irklavimo čempionatas Trakuose tikrai neįvyks, nes mieste nėra sukurta reikiamos infrastruktūros. „Galvė“ taip pat nevengė kritikuoti ir valdžios atstovų, kurie bergždžiai maitino gyventojus viltimi, kad čempionato idėja yra labai reali. Projektas dėl žiūrovų tribūnos įrengimo vienoje iš vaizdingų Galvės ežero salų taip pat neturėjo jokio realaus pagrindo, nes toks projektas galėjo kirstis su gamtosaugos reglamentavimu.

Patenkino skundą

Visuomenės informavimo etikos komisija 2020 m. sausio 28 d. posėdyje išnagrinėjo Asociacijos „Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdis“ skundą dėl Dominyko Genevičiaus publikacijos „Irkluotojus suglumino išsišokėlės laiškas – gali sumažėti Trakų šansai tapti pasaulio čempionato šeimininkais“ (delfi.lt, 2019-08-22) ir publikacijos „Įžūli išsišokėlė savo laišku skandina Trakų šansus tapti 2023-ųjų pasaulio irklavimo čempionato sostine“ (lrytas.lt, 2019-08-22) ir nusprendė, jog UAB Lietuvos telegramų agentūros ELTA išplatintoje Dominyko Genevičiaus publikacijoje buvo pažeisti Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso reikalavimai. Tų įvykių epicentre atsidūrė mūsų kraštietė, humanitarinių mokslų daktarė Lina Leparskeinė, kuri savo raštais pamėgino atkreipti tarptautinę irklavimo bendruomenės vadovybę apie galimą žalą aplinkai, jeigu būtų imtasi tokių veiksmų dėl salos pertvarkymo ir valstybinės reikšmės miškų iškirtimo, kurių siūlė vietos valdžia. Publikacijos autorius Dominykas Gecevičius Visuomenės informavimo etikos komisijai paaiškino, jog parengti tokį straipsnį jį paskatino socialiniuose tinkluose kilęs nepasitenkinimas dėl Linos Leparskienės veiksmų. Taip pat autorius gynėsi, kad tam tikri epitetai mokslininkės atžvilgiu atsirado dėl jo kalbintų asmenų išreiktų emocijų. Tarp tų kalbintų asmenų buvo ir Trakų rajono merė Edita Rudelienė. Ponas Genevičius iš karto atsiprašė dėl pavartotų epitetų.

Vyko grėsmingi debatai

„Galvė“ primena, kad po Trakų rajono vadovės Editos Rudelienės facebook profilyje išreikšto nepasitenkinimo kitaminčiams dėl Trakų kraštovaizdžio ateities, iš karto užvirė diskusija ir puolimas net neleidus poniai Leparskienei paaiškinti savo laiško esmės ir tikslo. Dalinamės „Galvės“ archyvo nuotraukų koliažais iš socialinių tinklų debatų.

Daugiau naujienų apie Trakų rajoną: www.galve.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite