Angle down Atgal

Apeliacinis teismas skelbs nutartį V. Vonžutaitės byloje

Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį skelbs nutarimą Darbo partijos „juodosios“ buhalterijos byloje figūruojančiai buvusiai Seimo narei Vitalijai Vonžutaitei.

Vilniaus apygardos teismas 2013 m. V. Vonžutaitę pripažino kalta dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir mokestinio sukčiavimo, jai buvo skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė ir piniginė bauda, bet tokį sprendimą moteris apskundė ir prašo ją išteisinti.

Po 2016 m. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo verdikto kitų nuteistųjų - Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Marinos Liutkevičienės - bylos epizode prokuroras Saulius Verseckas paprašė Lietuvos apeliacinio teismo iš dalies pakeisti nuosprendį V. Vonžutaitei - atsisakyta kaltinimo mokestiniu sukčiavimu ir laisvės atėmimo bausmės, tačiau paliktas kaltinimas dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir prašymas skirti daugiau kaip 6,5 tūkst. eurų baudą.

V. Vonžutaitės byla 2015 m. buvo atskirta nuo pagrindinės Darbo partijos bylos dėl nuteistosios sveikatos būklės, o 2016 m. - atidėta dėl kitų nuteistųjų ir prokuroro kasacinių skundų nagrinėjimo Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

Lietuvos apeliacinis teismas prie V. Vonžutaitės bylos grįžo šių metų kovo 10 d. Gegužės 11 d. vykusiame paskutiniame bylos posėdyje buvusi parlamentarė sakė baigiamąją kalbą, kurioje prašė tenkinti jos apeliacinį skundą.

V. Vonžutaitė 2005-2006 metais buvo tuomečio Darbo partijos vadovo Viktoro Uspaskicho pavaduotoja, o nuo 2012 m. - Seimo narė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite