Angle down Atgal

Apeliacinis teismas pradės nagrinėti už šnipinėjimą Rusijai nuteistų asmenų bylą

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį nagrinės už šnipinėjimą Rusijai nuteistų buvusių Lietuvos karių bylą.

Šių metų birželį Šiaulių apygardos teismas du asmenis pripažino kaltais šnipinėjus Rusijai ir skyrė jiems realias ketverių metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmes.

Vienas iš jų iki sulaikymo dirbo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, kitas jau buvo išėjęs į atsargą.

Abu nuteistieji bylos nagrinėjimo metu kaltę pripažino.

Bylos duomenimis, nuo 2014 metų rudens Rusijos žvalgybos pavedimu Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės patalpose fotografuoti tarnybiniai dokumentai, tarnybinių patalpų schemos, Aviacijos bazės oro uosto schemos, planai bei objektai, karinės vadovybės įsakymai, sprendimai bei kiti nevieši, tačiau neįslaptinti duomenys.

Slapti susitikimai su Rusijos žvalgybos atstovais vykdavo tik Rusijoje arba kitose užsienio šalyse, laikytasi ir kitų ypatingos konspiracijos priemonių.

Abu kaltinamieji sulaikyti 2017 metų gruodžio 11 dieną, kai teisėsauga gavo Lietuvos žvalgybos institucijų informaciją apie užfiksuotą duomenų perdavimą užsienio valstybės žvalgybos institucijai ir įtarus vykdant šnipinėjimą.

Bylą rengiamasi nagrinėti uždaruose posėdžiuose.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite