REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Gegužės 20 d. 18:54

Apdovanoti XI-ojo Tarptautinio kunigaikščio Vaidoto riterių turnyro nugalėtojai

Kaunas

Lietuvos kariuomenės nuotraukos

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


38450

Gegužės 20 dieną Kauno pilies lomoje vyko jau vienuoliktasis Tarptautinis kunigaikščio Vaidoto riterių turnyras. Turnyre susirungė net 7 šalių atstovai: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Lenkijos, Ukrainos ir Baltarusijos.


Foto galerija:

1-7.jpg
3.jpg
6-1.jpg
8-1.jpg
9-1.jpg
10-1.jpg

Riterių kovos vyko pogrupiuose, o iš kiekvieno pogrupio į pusfinalį ir finalą pateko tik stipriausieji, kurie turėjo galimybę varžytis dėl pagrindinio prizo – Kauno pilies gynėjų vado, kunigaikščio Vaidoto kalavijo, nukaldinto pagal Raudonėje rastą kalaviją. Šiais metais geriausiai pasirodė ir kalaviją laimėjo riteris Hartman iš Latvijos. Antrąją vietą užėmęs riteris Armindas sakė: Jaučiuosi puikiai. Esu labai laimingas, kad turiu tokią galimybę kovoti su stipriais ir patyrusiais riteriais".

Riterius apdovanojęs Didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas plk. ltn. E. Lastauskas prieš finalines kovas kalbėjo: Man, kaip Lietuvos kariui, yra džiugu matyti tokią draugiją. Pasiaukojimas, drąsa, ištikimybė – tai vertybės, kurios yra amžinos. Linkiu riteriškos kovos"

Prieš riterių kovas pėsčiomis, vyko raitųjų riterių kovos. Čia riteriai turėjo pademonstruoti savo sugebėjimus kliūčių ruože. Tarp riterių buvo ir merginų. Viena iš jų, Ieva, turnyre dalyvavo su žirgu Čardu. Ieva sakė, jog tai jau ne pirmas turnyras jai ir jog anksčiau yra laimėjusi tokį turnyrą.

Viduramžiais pėsčiųjų ir raitų riterių turnyrai buvo rengiami feodalų iniciatyva pilyse ir mugėse. Į kautynes atvykdavo tiek kalavijo profesionalai - karų ir kautynių veteranai, tiek ir jauni, šlovės ir turtų trokštantys vyrai. Riterių turnyruose buvo kaunamasi dėl įvairių priežasčių - piniginių prizų, garbės, siekiant apginti nugalėtojo reputaciją arba išgarsėti. Viduramžių riterių turnyrų ir kautynių rekonstrukcijos labai populiarios Europos valstybėse. Turnyrai rengiami kartu su žemių, miestų ir miestelių šventėmis, siekiant atkreipti gyventojų ir lankytojų dėmesį į istorijos paveldą ir tradicijas. Dažnai turnyrus globoja senosios aristokratų ir monarchų giminės.

Lietuvos kariuomenės vado tarptautinis riterių turnyras pirmą kartą buvo surengtas 2008 m. Trakuose. Nuo 2012 m. riterių turnyras perkeltas į Kauną, prie Kauno pilies.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA