Angle down Atgal

Apdovanoti konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatai

Gegužės 10 dieną Vilniuje vyko 19-ojo Nacionalinio Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) ir Švietimo ir mokslo ministerijos organizuoto konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų apdovanojimų renginys, kuriame dalyvavo Gražiškių gimnazijos IV klasės mokinė Laura Povilaitytė, laimėjusi I vietą su piešiniu „Krebždanti ir virpanti drabužių spinta“. Į renginį ją atlydėjo ir jos dailės mokytoja Vilma Brazauskienė.

Šiam konkursui buvo pateikta virš 900 darbų iš visos Lietuvos, o mokiniai turėjo platų pasirinkimo spektrą: galėjo išreikšti save kurdami eilėraščius, filmus, dainas, rašydami rašinius, piešdami piešinius, kurdami rankdarbius.

Konkurso laureatai buvo pakviesti ne tik į apdovanojimų renginį, bet ir turėjo pažintines ekskursijas LR Seime, Laisvės kovų ir okupacijų muziejuje, Vilniaus senamiestyje.

Iškilmingas renginys vyko Vilniaus mokytojų namuose. Renginyje skambėjo aktoriaus Giedriaus Arbačiausko deklamuojamos partizano Broniaus Krivicko eilės, lietuvių liaudies folkloro dainininkės Veronikos Povilionienės ir dainuojamosios poezijos kūrėjo ir atlikėjo Alberto Antanavičiaus atliekamos dainos. Diplomus ir prizus visiems laimėtojams ir jų mokytojams įteikė partizano uniformą dėvintis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikas – rekonstruktorius, humanitarinių mokslų daktaras Darius Juodis, kurio buvimas renginyje leido pajusti partizanišką tvirtybę ir pareigingumą.

Pasak Lauros, ji norėtų paskatinti visus jaunuolius dalyvauti tokiuose ir panašiuose konkursuose, išnaudoti visas galimybes, rinktis trumpas, žmogų turtinančias keliones ir patirtį, kuri yra neįkainojama.

Vertėtų paminėti, kad I vietą konkurse, piešinių 9-12 kl. kategorijoje taip pat laimėjo ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokytojos Dalios Viliušienės ruošta mokinė Kamilė Kušlevičiūtė, o šios gimnazijos mokinė Skaistė Navickaitė laimėjo antrą vietą. Mokytojų Virginijos Venckūnienės ir Rimos Gutkovienės paruoštos Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinės Gabija Guntoriūtė ir Gabija Gražulytė taip pat tapo konkurso nominantėmis, joms atiteko antra vieta rašinių kategorijoje. Piešinių 5-8 kl, kategorijoje antrą vietą laimėjo ir Vilkaviškio Salomėjos Neries pagrindinės mokyklos mokinė Gustė Grinevičiūtė, trečią – Vilkaviškio Salomėjos Neries pagrindinės mokyklos mokinė Brigita Bulotaitė (mokytoja Dalia Lapaitienė). Be to, Vilkaviškio raj. Gražiškių gimnazijos mokinė Silvija Jankauskaitė, Vilkaviškio Salomėjos Neries pagrindinės mokyklos mokinė Upė Čivinskaitė, Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinė Milda Lapaitytė buvo apdovanotos padėkomis.

Lauros Povilaitytės nuotr.
Lauros Povilaitytės nuotr.
Lauros Povilaitytės nuotr.
Lauros Povilaitytės nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite