Angle down Atgal

Apdovanoti gabiausi Varėnos rajono moksleiviai

Kiekvieno vaiko gyvenime svarbiausi žmonės yra šeimos nariai ir mokytojai, kurie pasikeisdami nuolat būna šalia. Pedagogai ilgainiui tampa tarsi krikštatėviais, kurie saugo, myli, guodžia ir moko. Moko ne tik vieno ar kito dalyko, moko suprasti gyvenimą, atrasti savo kelią, vertinti ir suprasti kitą žmogų, bendrauti; būna draugais, kuriais vaikai gali tikėti ir pasitikėti, kurie padeda apsišarvuoti galingiausiais pasaulyje skydais – įvairiausiais talentais, pagelbėjančiais žengti per gyvenimą tvirtesniais žingsniais.

Gruodžio 16 d. vyko Varėnos rajono gabių mokinių ir jų mokytojų apdovanojimo šventė. Net 153 talentingiausiems mokiniams ir 33 jų mokytojams bei treneriams įteiktos padėkos ir dovanėlės. Šis gausus būrys talentingų žmonių 2020–2021 mokslo metais pasiekė pačius aukščiausius laimėjimus akademinėje, meno ir sporto srityse. Pelnė prizines vietas rajoninėse, šalies, tarptautinėse ir net pasaulio olimpiadose, konkursuose ir čempionatuose.

Nuoširdžiai dėkoju mokytojams, kurie savo mokiniams atiduoda viską, ką turi geriausio: žinias, kūrybiškumą, o savo meile darbui įkvepia ir šiuos puikius jaunus žmones! Jūs esate jų kelrodės žvaigždės, vedančios prasmingu tiesos keliu!

Mieli moksleiviai, Jūs esate mūsų krašto ateitis. Net neabejoju, kad savo talentu, drąsa, stiprybe ir atsidavimu garsinsite mūsų mažą kraštą, kovosite už jį ir rūpinsitės jo ateitimi.

Jūs kuriate mūsų ateitį! Ačiū, kad esate! – susirinkusius mokinius ir pedagogus sveikino Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta.

Mokinius, jų mokytojus ir tėvus pasveikino ir Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, Varėnos rajono savivaldybės tarybos narys, Gabių vaikų ir jaunimo rėmimo komisijos pirmininkas Audrius Saulynas ir Švietimo skyriaus vedėja Stasė Bingelienė.

Muzikinį sveikinimą dovanojo ir šventinę nuotaiką kūrė Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos jaunučių choras „Natų lietus“ (vad. Daiva Selevičienė) ir Renatos Bakulienės vadovaujamas akordeonininkų ansamblis.

Šventės metu apdovanotos jauniausios dainorėlės – Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelio-darželio auklėtinės – Gaudrė Eidukevičiūtė (tarptautinio vokalinės muzikos konkurso „Lėkime dainų sparnais“ I vietos ir Lietuvos jaunųjų dainininkų festivalio-konkurso „Dainų namai“ II vietos B1 kategorijoje laimėtoja) ir Ugnė Sereičikaitė (tarptautinio vokalinės muzikos konkurso „Lėkime dainų sparnais“ I vietos ir Lietuvos jaunųjų dainininkų festivalio-konkurso „Dainų namai“ II vietos A1 kategorijoje laimėtoja).

„Didžiausią reikšmę skleistis vaiko talentui daro pedagogas. Mergaičių talentą vadovė Vaida Žilinskienė pastebėjo darželyje“ – pasakojo mažosios Gaudrės mama Inga Eidukevičienė. Paklausta, ar kyla iššūkių auginant gabų ir aktyvų, visur dalyvaujantį vaiką, mama sako, kad iššūkių beveik nekyla: „Gaudrė turi dainuojančią sesę, kuri jai yra pavyzdys, ir puikią mokytoją, kuri įkvepia lankyti pamokas. Manau, kiekvienas vaikas turi žmogų, kurio pavyzdžiu nori sekti. Šiek tiek sudėtingiau būna, kai reikia nuvežti ir kartu būti įvairiuose pasirodymuose, mažoji dainorėlė labai jaudinasi lipdama į sceną, todėl visada turime būti šalia, nes vos užlipusi, pirmiausia susiranda savo artimuosius, o vaiko džiaugsmas, kai pavyksta pasirodymas, kai sulaukia plojimų – atperka visus sunkumus“. Mažosios Gaudrės mama sako, kad „vaikus labai motyvuoja dėmesys: kai vadovė ir artimieji pagiria, įvairios mažos dovanėlės, nauji drabužiai pasirodymams ir panašūs vaikiški džiaugsmai“.

Vaikų santykis su pasauliu yra labai atviras, todėl svarbu sukurti tinkamą talentams skleistis aplinką. Nuoširdžiausi sveikinimai šventės metu skriejo:

VšĮ „Geležies lyga“ pasaulio ir Lietuvos čempionams:

Valerijai Petrovaitei, Lietuvos jaunių klasikinės jėgos trikovės čempionato I vietos, Lietuvos jaunių jėgos trikovės čempionato II vietos laimėtoją bei pasaulio klasikinės jėgos trikovės čempionato čempionei; Varėnos švietimo centro choreografijos studijos „Mikitukas“ tarptautinio šokių festivalio-konkurso „Kaunas fest 2021“ I vietos laimėtojai;

Redai Laurinavičiūtei, Lietuvos jaunių klasikinės jėgos trikovės čempionato II vietos, Lietuvos jaunių klasikinio štangos spaudimo čempionato I vietos, absoliučią jaunių jėgos trikovės čempionei, Lietuvos jaunių mirties traukos rekordininkei ir pasaulio klasikinės jėgos trikovės čempionato vicečempionei;

Melitai Zalanskaitei, Lietuvos jaunių klasikinės jėgos trikovės čempionato I vietos laimėtojai; Paulinai Dabravolskaitei, Lietuvos jaunių klasikinio štangos spaudimo čempionato I vietos laimėtojai; Samantai Miškinytei, Lietuvos jaunių klasikinio štangos spaudimo čempionato II vietos laimėtojai; Irmantui Baubliui, Lietuvos jaunių klasikinio štangos spaudimo čempionato II vietos laimėtojui; Lukui Stanulioniui, Lietuvos jaunių jėgos trikovės čempionato I vietos laimėtojui.

Varėnos „Ryto“ progimnazijos mokinėms:

Redai Alekšiūnaitei, Lietuvos mokinių geografijos olimpiados 7–8 klasių mokiniams II vietos laimėtojai; Gretai Skindaraitei, respublikinio mokinių gebėjimų konkurso „Lietuvos gamtininkas“ I vietos laimėtojai; Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos auklėtinei, tarptautinio piešinių konkurso „Skrendantis oro balionas“ laureatei ir tarptautinio taikomojo ir vaizduojamojo meno parodos-konkurso „Atradimai“ III vietos laimėtojai; Mėtai Valiukonytei, respublikinio mokinių gebėjimų konkurso „Lietuvos gamtininkas“ I vietos laimėtojai.

Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos mokinėms:

Rugilei Sinkevičiūtei, etnokultūrinio projekto „Tarmių lobynai“ mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, respublikinių varžytuvių II vietos ir nacionalinio konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ II vietos laimėtojai ir kartu su komanda nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ I vietos bei nacionalinio konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ I vietos laimėtojai; Austėjai Tarailaitei, Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados šalies etapo III vietos ir etnokultūrinio projekto „Tarmių lobynai“ mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, respublikinių varžytuvių III vietos laimėtojai ir kartu su komanda nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ I vietos bei nacionalinio konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ I vietos laimėtojai; Kotrynai Černiauskaitei, Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados šalies etapo II vietos laimėtojai ir kartu su komanda nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ I vietos bei nacionalinio konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ I vietos laimėtojai; Agnei Jocytei, respublikinio vaikų meninės kūrybos festivalio „Susitikimas ežio dvare“ laureatei; Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokinei, tarptautinio piešinių konkurso „Skrendantis oro balionas“ laureatei; Faustei Varanavičiūtei, respublikinio esė konkurso jaunimui ir suaugusiems „Kol liepa žaliuos, tol lapinas gyvuos!“ II vietos laimėtojai; Paulei Petrulevičiūtei, respublikinio esė konkurso jaunimui ir suaugusiems „Kol liepa žaliuos, tol lapinas gyvuos!“ III vietos laimėtojai; Inesai Saveiskytei ir Gustei Petrulevičiūtei, kartu su komanda nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ I vietos bei nacionalinio konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ I vietos laimėtojoms.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokinėms:

Agitai Beržanskaitei, respublikinio konkurso „ES ateitis: ką Lietuva gali pasiūlyti Europai?“ I vietos laimėtojai ir Paulinai Janai Beliaziunaitei, respublikinio konkurso „ES ateitis: ką Lietuva gali pasiūlyti Europai?“ II vietos laimėtojai.

Varėnos kultūros centro ugdytinei Saulei Miškinytei, Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ bei respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatei.

Varėnos švietimo centro ugdytiniams:

Ievai Pankinaitei ir Gustei Varanauskaitei, Lietuvos jaunųjų dainininkų festivalio-konkurso „Dainų namai“ I vietos ir respublikinio jaunųjų talentų konkurso „Skambėk, Dzūkija“ II vietos laimėtojoms; Justei Gudaitytei ir Margaritai Klovaitei, respublikinio jaunųjų talentų konkurso „Skambėk, Dzūkija“ III vietos laimėtojoms; Emą Bernotaitę, respublikinio jaunųjų talentų konkurso „Skambėk, Dzūkija“ II vietos laimėtojai; Eglei Misiūtei, Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto finalinių varžybų F-1-B modelių klasėje I vietos ir F-1-A modelių klasėje II vietos laimėtojai ir kartu su komanda laisvojo skridimo modelių klasėje I vietos laimėtojai; Kristupui Budėnui, Lietuvos laisvojo skridimo aviamodelių varžybų „Varėnos taurė“ II vietos, Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto finalinių varžybų F-1-H modelių klasėje II vietos laimėtojui bei kartu su komanda laisvojo skridimo modelių klasėje I vietos laimėtojui; Tajui Karlonui, Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto finalinių varžybų F-1-H modelių klasėje III vietos laimėtojui bei kartu su komanda laisvojo skridimo modelių klasėje I vietos laimėtojui; Lukui Lunėnui, Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto finalinių varžybų F-1-H modelių klasėje I vietos ir F-1-A I vietos laimėtojui bei kartu su komanda laisvojo skridimo modelių klasėje I vietos ir kartu su Varėnos švietimo centro choreografijos studijos „Mikitukas“ šokėjais tarptautinio šokių festivalio-konkurso „Kaunas fest 2021“ I vietos laimėtojui; Augustui Kurminui, kartu su komanda laisvojo skridimo modelių klasėje I vietos laimėtojui.

Varėnos švietimo centro choreografijos studijos „Mikitukas“ ugdytiniams:

Aistei Petrovaitei, Radvilei Grincevičiūtei, Vaivai Stramkauskaitei, Aistei Blėdaitei, Gabrielei Andriulionytei, Guodai Gaidytei, Ryčiui Samulevičiui, Nojui Juknevičiui, Nedui Karlonui, Kristinai Kartašauskaitei, Austėjai Paškevičiūtei, Ugnei Miliauskaitei, Denisai Leonavičiūtei, tarptautinio šokių festivalio-konkurso „Kaunas fest 2021“ I vietos laimėtojams; Smiltei Grigėnaitei, Mildai Tamulevičiūtei, Ugnei Kochanskaitei, Aistei Guzevičiūtei, Ugnei Sabūnaitei, Urtei Samulevičiūtei, Gabijai Baublytei, Karilei Švedaitei, Ugnei Gudaitytei, Melitai Čiraitei, Emilijai Baublytei, tarptautinio šokių festivalio-konkurso „Kaunas fest 2021“ III vietos laimėtojams.

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokiniams:

Justinui Zinkevičiui, respublikinio konkurso ,,Lietuvos šalelėj“ laureatą, respublikinio virtualaus jaunųjų atlikėjų konkurso ,,Naujieji atradimai 2021“ I vietos, tarptautinio instrumentinės muzikos jaunųjų atlikėjų konkurso ,,Ad libitum“ II vietos ir tarptautinio konkurso ,,Muzikuojantys berniukai“ II vietos laimėtojui; Jokūbui Bakulai, respublikinio konkurso ,,Lietuvos šalelėj“ laureatui, respublikinio jaunųjų atlikėjų konkurso ,,Naujieji atradimai 2021“ II vietos ir respublikinio jaunųjų muzikantų konkurso „Eta muzika“ I vietos (polifonijos kategorija ir pjesės kategorija) laimėtojui; Mykolui Stokai, respublikinio ,,Šiuolaikinės ir džiazinės pjesės“ konkurso II vietos ir respublikinio jaunųjų pianistų konkurso ,,Allegro“ laureatui; Mykolui Bakulai, respublikinio jaunųjų muzikantų konkurso „Eta muzika“ II vietos laimėtojui; Justei Blėdaitei, respublikinio pianistų konkurso „Allegro“ laureatei; Kamilei Alekšiūnaitei, respublikinio jaunųjų muzikantų konkurso „Eta muzika“ II vietos laimėtojai; Ugniui Tamošiūnui, Urtei Tamošiūnaitei, Auksei Valentukevičiūtei, respublikinio Jadvygos Čiurlionytės užrašytų dainų konkurso II vietos laimėtojams; Rokui Bachovui, tarptautinio inovacinio muzikos konkurso „New music discovery“ II vietos, respublikinio jaunųjų atlikėjų konkurso ,,Naujieji atradimai 2021“ III vietos, virtualus Tomo Juzeliūno fortepijoninių kūrinių konkurso III vietos, tarptautinio konkurso „Muzikuojantys berniukai“ III vietos, respublikinio berniukų dainininkų konkurso „Daina Šeimai – 2021“ III vietos, respublikinio lietuvių liaudies dainos konkurso „Vai, žydėk, žydėk“ II vietos laimėtojui bei Lietuvos jaunųjų pianistų konkurso „Etiudas ir ne tik“, respublikinio jaunųjų pianistų konkurso „Allegro“ ir respublikinio konkurso „Lietuvos šalelėj“ laureatui; Atui Baubliui, respublikinio Jadvygos Čiurlionytės užrašytų dainų konkurso I vietos laimėtojui; Elijai Žėkaitei, Lietuvos jaunųjų dainininkų konkurso „Cantabile 2021“ III vietos ir respublikinio Jadvygos Čiurlionytės užrašytų dainų konkursas III vietos laimėtojai; Filomenai Krikščiūnaitei, respublikinio konkurso ,,Lietuvos šalelėj“ laureatei, tarptautinio jaunųjų pianistų konkurso „Polifonija ir aš“ II vietos ir respublikinio Jadvygos Čiurlionytės užrašytų dainų konkurso I vietos laimėtojai; Ūlei Svirnelytei, tarptautinio jaunųjų pianistų konkurso „Polifonija ir aš“ III vietos laimėtojai ir Lietuvos jaunųjų pianistų konkurso „Etiudas ir ne tik“ laureatei; Ryčiui Kosmanui ir Matui Bachovui, tarptautinio Algirdo Ločerio akordeonininkų konkurso III vietos laimėtojams; Pijui Melešiui, respublikinio jaunųjų muzikantų konkurso „Eta muzika“ II vietos ir respublikinio jaunųjų atlikėjų konkurso „In Corpore“ II vietos laimėtojui; Vakariui Tamuliui, respublikinio jaunųjų muzikantų konkurso „Eta muzika“ II vietos, respublikinio jaunųjų atlikėjų konkurso „In Corpore“ II vietos, respublikinio jaunųjų atlikėjų konkurso „Viva musica 2021“ II vietos ir respublikinio jaunųjų atlikėjų konkurso ,,Naujieji atradimai 2021“ II vietos laimėtojui; Kamilei Andrijauskaitei, Augustei Bernatavičiūtei, Klaudijui Marinui, tarptautinio muzikos konkurso „Artistic Me 2021“ II vietos laimėtojams; Kristupui Navickui, respublikinio jaunųjų muzikantų konkurso „Eta muzika“ II vietos, tarptautinio jaunųjų pianistų konkurso „Polifonija ir aš“ III vietos, tarptautinio konkurso „Muzikuojantys berniukai“ II vietos laimėtojui ir respublikinio muzikos (meno) mokyklų jaunųjų pianistų konkurso „Garsų vaivorykštė“, laureatui; Dominykui Narkevič, Urtei Akulavičiūtei, Medai Švedaitei, Jonei Sakalaitei, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos ansamblio „Kitaip-3“ nares, tarptautinio jaunųjų vokalistų konkurso „Muzikos talentų lyga 2021“ I vietos laimėtojoms; Eglei Kudarauskaitei, respublikinio Jadvygos Čiurlionytės užrašytų dainų konkurso I vietos laimėtojai; Arūnei Černiūtei, respublikinio Jadvygos Čiurlionytės užrašytų dainų konkurso II vietos laimėtojai; Atėnei Žibėnaitei ir Elenai Sinkevičiūtei, respublikinio vaikų ir mokinių dailės ir muzikos festivalio konkurso „Laisvė – tai kūrybos pradas (Ignas Šeinius)“ laureatėms; Bernardui Tūbinei, respublikinio jaunųjų muzikantų konkurso „Eta muzika“ I vietos, respublikinio jaunųjų atlikėjų konkurso ,,Naujieji atradimai 2021“ III vietos laimėtojui; Donatui Tamulevičiui, Augustei Skliutaitei, Audronei Petraitytei, tarptautinio taikomojo ir vaizduojamojo meno parodos-konkurso „Atradimai“ I vietos laimėtojams pagal atskiras amžiaus grupes; Karolinai Semsytei, Estelai Sabaliauskaitei, Gabijai Balandytei, Agnei Kazlauskaitei, Pauliui Balevičiui, tarptautinio taikomojo ir vaizduojamojo meno parodos-konkurso „Atradimai“ II vietos laimėtojams pagal atskiras amžiaus grupes; Vakarei Kaškevičiūtei, tarptautinio taikomojo ir vaizduojamojo meno parodos-konkurso „Atradimai“ III vietos laimėtojai; Gretai Šimelionytei, tarptautinio dekoratyvinio ir vaizduojamojo meno parodos-konkurso „Kūrybiniai pavyzdžiai“ I vietos laimėtojai; Kaspijai Kamandulytei, tarptautinio dekoratyvinio ir vaizduojamojo meno parodos-konkurso „Kūrybiniai pavyzdžiai“ III vietos laimėtojai; Milgintei Kaškevičiūtei, tarptautinio piešinių konkurso „Skrendantis oro balionas“ laureatei.

Varėnos sporto centro ugdytinėms:

Gretai Mikalauskaitei, Lietuvos vaikų plaukimo čempionato 200 m plaukimo laisvu stiliumi I vietos, 50 m plaukimo laisvu stiliumi I vietos, 100 m plaukimo laisvu stiliumi I vietos laimėtojai; Ievai Jurkūnaitei, Lietuvos 2021 m. jaunučių plaukimo pirmenybių 200 m plaukimo nugara III vietos, Lietuvos jaunučių plaukimo čempionato 100 m plaukimo nugara III vietos, 200 m plaukimo nugara III vietos, 800 m plaukimo laisvu stiliumi II vietos laimėtojai.

Aurelijui Arlauskui, Eitvydui Balkui, Erikui Čaplikui, Erikui Kaupiniui, Lukui Kraulaidžiui, Mariui Miškiniui, Ričardui Moroz, Virginijui Pozniakui, Domantui Puodžiui, Ignui Puodžiūnui, Ignui Savičiui, Simonui Sendai, Dominykui Sužiedėliui, Rapolui Valadkai, Arnui Vorobjovui, Arnui Smilginiui, Rokui Alekšiūnui, Lietuvos 2020–2021 metų jaunimo U-19 rankinio čempionato III vietos laimėtojams; Dojui Saulevičiui, Dominykui Firsovui, Dominykui Karlonui, Dominykui Kvietkauskui, Eitvydui Moliui, Joriui Kulčiui, Faustinui Miliauskui, Nojui Juodžiui, Domui Puzonui, Pauliui Mulskui, Donatui Firsovui, Jonui Važgiui, Kiprui Barysui, Gyčiui Pačkauskui, Pijui Aidukevičiui, Lietuvos 2020–2021 metų sezono vaikų U-11 rankinio čempionato III vietos laimėtojams; Nikitijui Ruliui, Nojui Žilinskui, Arnui Markiavičiui, Mantui Šimelioniui, Pijui Petrušiui, Gyčiui Zadarnauskui, Eimantui Tenenei, Aironui Baranauskui, Margiriui Guzevičiui, Gyčiui Jakavoniui, Armandui Sinkevičiui, Mantui Akstinui, Nojui Petrušiui, Nojui Maziukui, Rapolui Prakapui, Herkui Lužiui, Lukui Rudskui, Laurynui Miliui, Lietuvos 2020–2021 m. sezono jaunučių U-15 rankinio čempionato III vietos ir Lietuvos 2020–2021 m. sezono jaunučių taurės varžybų II vietos laimėtojams.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite