Angle down Atgal

Anykščius papuoš floristiniai kilimai

 Liepos 23–24 dienomis jau 13-ajį kartą gėlių mylėtojai susirinks Anykščiuose, kad sukurtų ryškius ir akį traukiančius floristinius meno kūrinius.

Tapo tradicija, kad Anykščių miesto šventės metu vyksta tarptautinis floristinių kilimų konkursas. Šiais metais konkursą organizuoja viešųjų pirkimų laimėtoja Naujų Elmininkų kaimo bendruomenė. Darbų išpildymui bus naudojami tik augalai arba jų dalys: žiedai, lapai, sėklos ir kt. Šeštadienį, liepos 24 d., nuo 9 val. floristinius kilimus ir kompozicijas vertins komisija, o 13 valandą šalia Anykščių kultūros centro bus apdovanoti Tarptautinio floristinių kilimų konkurso „Vasaros atogrąžos Anykščiuose“ nugalėtojai.

Šiemet floristinių kilimų konkursas Anykščiuose sutampa su Šv. Jokūbo metams paminėti organizuojama ,,Pasaulio gėlių kilimo“ kūrimo iniciatyva. Prie šios iniciatyvos jungiasi kilimų kūrėjai iš 230 miestų 26 pasaulio šalyse. Šiais metais Anykščiai pirmą kartą jungsis prie „Pasaulio gėlių kilimo“ iniciatyvos ir miesto šventei sukurs vieningo dizaino Šv. Jokūbo kilimą, kuriame bus pažymėtas mūsų miesto pavadinimas ir atstumas nuo Anykščių iki Santiago De Compostela (3610 km.).  Šv. Jokūbo kilimą miesto šventės metu kurs Naujųjų Elmininkų kaimo bendruomenė.

Šv. Jokūbo metai nutinka tik keletą kartų per šimtmetį, kai liepos 25-oji, Šv. Jokūbo diena, sutampa su sekmadieniu. O šiemet ši diena sutampa ir su Anykščių miesto švente, kurios metu kasmet organizuojamas floristinių kilimų konkursas.

Anykščių rajono įstaigos, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, verslo įmonės ir kiti juridiniai asmenys kviečiami dalyvauti unikaliame tarptautiniame floristinių kilimų konkurse „VASAROS ATOGRĄŽOS ANYKŠČIUOSE“.

Informacija apie konkursą teikiama el. paštu floristiniai.anyksciai@gmail.com, mob. tel. +370 621 89 996.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite