Angle down Atgal

Anykščiuose organizuotoje Nacionalinėje viktorinoje geriausiai sekėsi ukmergiškiui

Kovo 7 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salėje vyko konkursas – Nacionalinė viktorina. Žaidimą šalyje trečius metus organizuoja portalas 15min. Prieš dvejus metus anykštėnai į Nacionalinės viktorinos klausimus atsakinėjo Menų inkubatoriuje-menų studijoje, pernai žaidimas buvo organizuotas Viešojoje bibliotekoje.

Nacionalinė viktorina – tai individualus žinių apie Lietuvą patikrinimo konkursas. Žaidimas nemokamas, jame galėjo dalyvauti visi norintys. Konkurso tikslas – pasitikrinti, kiek turime žinių apie savo gimtąjį kraštą. Šiemet Nacionalinė viktorina buvo skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Konkursas buvo organizuojamas 40-tyje Lietuvos ir užsienio miestų ir miestelių. Tolimiausias iš jų – Tokijas. Be Tokijo Nacionalinė viktorina buvo organizuota užsienio miestuose, kuriuose stiprios lietuvių bendruomenės – Briuselyje, Dubline, Kopenhagoje, Londone, Mančesteryje, Osle, Stokholme ir Varšuvoje. Nacionalinės viktorinos klausimus rengė Ugnius Antanavičius, Augustinas Žemaitis.

Atvykę į Viešosios bibliotekos salę dalyviai turėjo atsakyti į 240 klausimų, suskirstytų į aštuonias temas: „Kultūra“, „Kūryba“, „Tradicijos“, „Istorija“, „Visuomenė“, „Gyvenimas“, „Sportas“, „Gamta“.

Nacionalinės viktorinos konkursas vyko dviem etapais. Pirmajame kėlinyje per valandą reikėjo atsakyti į 120 klausimų, po pertraukėlės – į kitus 120 klausimų. Kovo 7 d. nuo 19.00 val. taip pat buvo galima dalyvauti Nacionalinėje viktorinoje internetu.

Nacionalinės viktorinos Anykščių mieste nugalėtoju tapo svečias iš Ukmergės - Gintautas Karvelis, surinkęs 134 taškus. Antrąją vietą užėmė muziejininkė, istorikė Rasa Černiauskaitė. Trečioji vieta priklauso moksleiviui Daumantui Žąsinui, pelniusiam 109 taškus. Vienu tašku nuo jo atsiliko Zenonas Navickas iš Svėdasų, surinkęs 108 taškus.

Nacionalinėje viktorinoje sumuojami kiekvieno miesto ir kiekvienos atskiros temos rezultatai. Daugiausia taškų atskiroje temoje surinkęs dalyvis tampa temos čempionu. Daugiausia taškų surinkęs dalyvis pelno 2020 metų Nacionalinės viktorinos čempiono titulą ir tampa labiausiai apsiskaičiusiu Lietuvos Respublikos piliečiu. Nugalėtojų laukia vertingi prizai.

Anykščių L. ir S. Didžiulių bibliotekos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite