Angle down Atgal

Anykščių vaikų lopšelyje-darželyje „Eglutė“ įrengtas sensorinis kambarys

Pastebėta, kad daugėja vaikų, kurie jautriau reaguoja į aplinką, yra nervingesni, turi elgesio ir emocijų sutrikimų. Covid-19 karantino poveikis dar stipriau atsiliepė vaikų psichinei ir emocinei sveikatai. Todėl mintis turėti sensorinį kambarį kilo prieš kelis metus, tačiau tam neturėta nei tinkamų patalpų, nei lėšų.

Suremontavus vieną darželio korpusą atsirado patalpa, kurioje nuspręsta įrengti sensorinį kambarį. O šiais metais laimėjus Anykščių rajono savivaldybės strateginio 2021-2023 metų veiklos plano priemonės Nr. 4.1.3.03 „Visuomenės sveikatos projektų vykdymas“ projektą ir gavus lėšų darbai sparčiai pajudėjo į priekį.

Sensoriniame kambaryje galima rasti burbulų vamzdį, kuris keičia spalvas, o viduje esančios žuvytės juda į viršų ir žemyn ir atrodo stulbinančiai tamsioje aplinkoje, šviesos pluoštelių užuolaidą, kuri užtikrina vaizdinę ir lytėjimo stimuliaciją, akvariumą su medūzomis, vandens projektorių, šviečiantį kubą. Šios priemonės raminančiai veikia vaikus, normalizuoja pojūčius. Be šių vaizdinių priemonių yra ir šviesos stalas, jungiamoji šviečianti dėlionė, leidžianti vaikams žaisti spalvomis, lavinti motoriką. Pavargę vaikai gali pailsėti ant sėdmaišių ir pasiklausyti ramios muzikos, kurią keičia miško, jūros ošimas, paukščių čiulbėjimas.

Džiaugiamasi, kad kambarį išbandę vaikai liko sužavėti ir net pavadino jį stebuklų kambariu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite