Angle down Atgal

Anykščių rajone – Pietų Afrikos COVID-19 atmainos atvejai

Pastarųjų 2 savaičių laikotarpiu Anykščių r. savivaldybėje 19 asmenų, susirgusių COVID-19 (2 asmenys jau yra pasveikę), nustatyta SARS –CoV-2 viruso Pietų Afrikos Respublikos atmainos E484K variantas. Ši mutacija gali padėti virusui išvengti žmogaus imuninės sistemos atsako ir šiek tiek pabloginti vakcinų nuo COVID-19 veiksmingumą, tačiau vakcina vis tiek turėtų apsaugoti  nuo sunkios ligos formos.

Susirgę asmenys siejami su trimis COVID-19 ligos protrūkiais Anykščių r. savivaldybėje. Visi, turėję didelės rizikos sąlytį su susirgusiais asmenimis, yra saviizoliacijoje. Minėtus asmenis dėl saviizoliacijos laikymosi  intensyviai tikrina Utenos apskrities VPK Anykščių rajono policijos komisariato pareigūnai.

Šiuo metu atliekamas išsamus minėtų protrūkių tyrimas, testuojami  didelės ir mažos rizikos kontaktą turėję asmenys. Ištestavus 148 asmenis, užsikrėtimo koronavirusu nenustatyta. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad Pietų Afrikos Respublikos (PAR) koronaviruso atmaina užsikrėsti ir susirgti gali asmenys, kurie jau yra persirgę COVID-19. Prašytume susirgusius žmones neslėpti nuo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atvejo epidemiologinį tyrimą atliekančių specialistų visų turėtų kontaktų ir taip reikšmingai prisidėti valdant šią pavojingą infekciją. Rekomenduojama mažinti socialinius kontaktus, laikytis fizinio atstumo ir dėvėti kvėpavimo takus apsaugančias priemones (medicinines kaukes, respiratorius) bendraujant su kitais asmenimis, dažniau plauti ir dezinfekuoti rankas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, vėdinti patalpas, valyti ir dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius bei aktyviai skiepytis nuo COVID-19. Saugokite save ir kitus, būkite atsakingi ir supratingi.

Jei jaučiate COVID-19 ligai būdingus simptomus (karščiavimas, kosulys, dusulys ir skonio, kvapo pojūčių praradimas), nevykite į darbą ar kitas viešas vietas, likite namuose ir skambinkite telefonu 1808. Išsiaiškinus situaciją, Jums bus suteikta informacija bei duoti nurodymai dėl COVID-19 ligos išsityrimo. Primename, kad patvirtinus COVID-19 vienam iš šeimos narių, jis turi izoliuotis nuo kitų šeimos narių, atskirame gerai vėdinamame kambaryje. Perduodant maistą ar kitais atvejais, privaloma dėvėti kaukes, išlaikyti 2 metrų atstumą, nebūti arti ilgiau nei 15 minučių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite