Angle down Atgal

Anykščių miško festivalis kviečia panirti į mišką

Neįprastas, naujo formato festivalis - pirmą kartą Lietuvoje vyksiantis tarptautinis Anykščių miško festivalis birželio 20-24 dienomis Anykščių Šilelyje.

Matant visuomenės sujudimą ir susirūpinimą dėl medžių ir žaliųjų erdvių miestuose bei miškų ateities, jame subursime mokslininkus, menininkus, gamtininkus ir kitus specialistus bei miško mylėtojus. Susipažinsime su naujais moksliniais tyrimais ir geriausia pasauline praktika, gilinsimės į žmogaus ir gamtos santykį bei miškų ir medžių reikšmę mūsų, kaip tautos, tapatybei ir mūsų, kaip žmonių, sveikatai ir gerovei; ieškosime būdų kaip suderinti savo ekonominius poreikius su miškų išsaugojimu.

Į festivalį atvyksta savo patirtimi pasidalinti garsus medžių teisių gynėjas Rob McBride iš Anglijos, miškų sergėjimo judėjimo atstovai iš Estijos bei Latvijos, režisierės Jessica Oreck iš New Yorko filmo "Raganos sunaikinimas" premjera. Nykstančių Lietuvos sengirių balsas—Mindaugas Survila forume pristatys savo miško fondo idėją, vakare pokalbiai su gamtos fotografu Mariumi Čepuliu ir vokiečių miškininko Peterio Wohllebeno knygų “Paslaptingas medžių gyvenimas” bei “Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį”, pristatymai ir kitos veiklos.

Vienas įdomiausių miško festivalio svečių yra pasaulinio garso miško terapijos ir medicinos ekspertas iš Japonijos, gydytojas Dr. Qing Li, kuris tiria miško poveikį žmogaus sveikatai. Jo tyrimai ir knygos susilaukė tarptautinio pripažinimo, o tik prieš mėnesį išleista jo naujausioji knyga “Shinrin-Yoku: The Art and Science of Forest Bathing – How Trees Can Help You Find Health and Happiness“ ( liet. „Shinrin-Yoku: panirimo į mišką menas ir mokslas—kaip medžiai padės jums rasti sveikatą ir laimę“, šiuo metu plačiai aptariama pasaulinėje spaudoje. Remiantis Dr. Qing Li tyrimais pasaulyje kuriasi panirimo į mišką centrai ir naujos medicinos terapijos praktikos.

Kviečiame dalyvauti miško terapijos pristatyme, susitikime su Dr. Qing Li - žurnalistų pusryčiuose birželio 22d. 10val. Anykščių SPA ( Vilniaus g. 80, Anykščiai).

ŽEMIAU PRISEGAME SPAUDOS PRANEŠIMĄ IR RENGINIO PROGRAMĄ.

Facebook nuoroda: https://www.facebook.com/events/889079024597408

Džiaugsimės galėdami bendradarbiauti, dėl daugiau informacijos, kreipkitės.

--

Pagarbiai,

Anykščių Jurzdiko bendruomenė

Monika Peldavičiūtė

+37060101906

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite