Angle down Atgal

Anykščių kūno kultūros ir sporto centro sunkiaatletė Gintarė Bražaitė tapo Lietuvos čempione

Šeštadienio vakarą Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir moterų čempionatai. Dėl aukso medalių ir komandinių taurių kovėsi bemaž 300 stipruolių iš 16 Lietuvos miestų ir miestelių. Į finalus pateko 60 dailiosios lyties atstovių ir 65 vyrai.

Tarp moterų absoliučia čempione tapo Anykščių atstovė Gintarė Bražaitė (iki 71 kg). Algirdo Anankos auklėtinė rovimo veiksmu iškėlė 92 kg, stūmimo veiksmu – 108 kg, dvikovės rezultatas – 200 kg.

Absoliučiu varžybų nugalėtoju tarp vyrų tapo daugkartinis Europos vicečempionas klaipėdietis Žygimantas Stanulis (iki 102 kg). Šis trenerio Bronislavo Vyšniausko auklėtinis rovimo veiksmu iškėlė 160 kg, stūmimo veiksmu jam pakluso 200 kg štanga, o dvikovės rezultatas – 360 kg.

Vyrų komandinėje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo ir didžiausios taurės nusipelnė klaipėdiečiai. Jų sąskaitoje – 258 taškai. Antroji vieta atiteko marijampoliečiams (240 taškų), trečioji – Anykščių komandai (214 taškų).

Ir moterų komandinėje įskaitoje lygių neturėjo bei pirmąją vietą iškovojo Klaipėda (255 tšk.), antrąją vietą pelnė Gargždų komanda (239 tšk.), trečiąją – Telšių atstovės (230 tšk.).

„Maloniai nustebino dailiosios lyties atstovių aktyvumas – pirmą kartą mūsų šalies sunkiosios atletikos istorijoje merginos ir moterys varžėsi visose svorio kategorijose. Jų dalyvavo bemaž 60. Džiaugiamės, kad vis daugiau merginų domisi sunkiąja atletika“, – akcentavo Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos (LSAF) prezidentas Bronislavas Vyšniauskas.

Varžybų dalyvius apdovanoti atvyko ir sportininkams įkvepiančius žodžius tarė Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis ir Klaipėdos savivaldybės sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė.

Varžybose dalyvavo pajėgiausi Lietuvos sunkiaatlečiai, tarp kurių – būris Europos ir pasaulio čempionatų dalyvių – Arnas Šidiškis, Sergejus Lichovojus, Irmantas Kačinskas, Tomas Li-Čin-Chai ir kiti.

„Tęsiame gražias tradicijas. Malonu vienoje vietoje matyti tiek besivaržančių geriausių šalies sunkiaatlečių. Šios varžybos puiki patirtis ir galimybė pasitikrinti savo jėgas su geriausiais, o jaunimui – pasisemti patirties iš suaugusiųjų Europos ir pasaulio čempionatų dalyvuų„, – sakė B. Vyšniauskas.

Pajėgiausiems šalies sunkiaatlečiams tai buvo puiki repeticija prieš birželio 6-9 dienomis Anglijoje vyksiančias kvalifikacines atrankos į Tokijo olimpines žaidynes varžybas. Jose dalyvaus trys Klaipėdos sporto klubo atstovai – pasaulio čempionato dešimtos vietos laimėtojas Arnas Šidiškis, taip pat triskart Europos vicečempionas Žygimantas Stanulis, Indrė Didžklapytė ir Anykščių KKSC atstovė Gintarė Bražaitė.

Rekordus gerinusi G.Bražaitė: panašius rezultatus ir planavome

Gegužės 24-25 dienomis Klaipėdoje vyko Lietuvos vyrų ir moterų bei Lietuvos (iki 20 ir 23 metų) jaunimo čempionatai.

Turnyruose dėl teisės pasirodyti finaliniuose etapuose varžėsi virš 300 pajėgiausių šalies sunkiaatlečių, o tarp jų - ir Anykščių KKSC atstovai.

Pirmą dieną rungėsi moterys ir vaikinai (nuo 55 kg iki 67 kg svorio kategorijose). Puikiai sudalyvavo ir absoliučia Lietuvos čempione tapo Gintarė Bražaitė (rovimo veiksmu iškėlė 92 kg, stūmimo veiksmu - 108 kg), kuri taip pagerino ir šalies rekordus.

"Lietuvos čempionatai Klaipėdoje visada būna organizuojami puikiai. Pasirūpinama įdomiais medaliais, gražiomis taurėmis, papildomais prizais laimėtojams pagal Sinklerio lentelę.

Savo pasirodymą vertinu gerai, su treneriu Algirdu Ananka rovimo veiksme tokį rezultatą ir planavome, o dėl stūmimo veiksmo svorio kalbėjome, jog apsispręsime varžybų metu.

A. Anankos ir mano treniruojami sportininkai taip pat pasirodė puikiai, sulaukėme geresnių rezultatų nei planavome - prognozavome, kad ir jaunimo komandinėje įskaitoje užimsime trečią vietą, o gavosi dar geriau", - sakė G. Bražaitė.

AKKSC atstovų rezultatai pirmą varžybų dieną:

Tomas Miškeliūnas užėmė antrą vietą iki 20 metų kategorijoje bei tarp suaugusiųjų (80 ir 100 kg).

Arnas Baklanovas užėmė antrą vietą iki 20 metų ir trečią tarp suaugusiųjų (92 ir 105 kg).

Edvinas Baklanovas nusileido broliui ir liko ketvirtoje vietoje, bet pagerino savo asmeninius rekordus (90 ir 107 kg).

Antrą dieną rungėsi sunkesni sportininkai:

Mindaugas Lapinskas užėmė trečią vietą iki 20 metų kategorijoje (88 ir 108 kg).

Rytis Meištas ir Matas Puodžiūnas (110 ir 130 kg) pasidabino bronzos medaliais iki 20 metų amžiaus kategorijoje.

Benjaminas Orlovas užėmė antrą vietą iki 20 metų kategorijoje (105 ir 150 kg).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite